Jeśli spojrzymy na życie 100 lat temu i porównamy je z życiem współczesnym, okaże się, że nauka dramatycznie zmieniła ludzkie życie. Wraz z początkiem rewolucji przemysłowej w XVIII wieku wpływ nauki na życie ludzkie zmienił się gwałtownie. Dzisiaj nauka ma głęboki wpływ na nasz styl życia, głównie poprzez technologię, wykorzystanie wiedzy naukowej do celów praktycznych.

Niektóre formy wynalazków naukowych całkowicie zmieniły nasze życie. Na przykład lodówka odegrała ważną rolę w utrzymaniu zdrowia publicznego od czasu jej wynalezienia. Pierwszy samochód z lat 80. XIX wieku wykorzystał wiele osiągnięć fizyki, matematyki i inżynierii. Pierwsze komputery elektroniczne pojawiły się w latach 40. XX w. Z jednoczesnego rozwoju elektroniki, fizyki i matematyki. Dziś mamy super szybkie superkomputery ze 100% dokładnością.

Nauka ma ogromny wpływ na nasze życie. Stanowi podstawę wielu nowoczesnych technologii - narzędzi, materiałów, technik i źródeł energii, które ułatwiają nam życie i pracę. Odkrycia naukowców kształtują również nasze poglądy na nas samych i nasze miejsce we wszechświecie.

Badania nad technologią żywności stworzyły nowe sposoby na zachowanie i smak tego, co jemy. Badania w chemii przemysłowej zaowocowały szeroką gamą tworzyw sztucznych i innych materiałów syntetycznych, które mają tysiące zastosowań w domu i przemyśle. Materiały syntetyczne można łatwo formować w skomplikowane kształty i można je stosować do produkcji części maszynowych, elektrycznych i samochodowych, instrumentów naukowych, technicznych i przemysłowych, przedmiotów dekoracyjnych, pojemników, materiałów opakowaniowych i wielu innych przedmiotów.

1: Wykorzystanie nauki w życiu codziennym bardzo pomogło nam rozwiązać problemy, zapewnić ochronę zdrowia, produkcję i konserwację żywności, budowę domów oraz zapewnienie możliwości komunikacji i transportu (w związku z transportem) , Z pomocą nauki kontrolowaliśmy epidemie i wiele innych rodzajów chorób. Teraz wiemy, że podstawowa struktura DNA i inżynieria genetyczna prowadzi badania w celu znalezienia właściwej i poprawnej terapii genowej w celu przezwyciężenia wszystkich chorób.

2: Nauka zmieniła ludzi i ich życie, ich styl życia, ich nawyki żywieniowe, sposób spania, metody zarabiania, sposób komunikowania się ludzi i spędzania wolnego czasu. Wszelkiego rodzaju systemy muzyczne, gry komputerowe, elektroniczne gry wideo, DVD, rozrywka kinowa i komunikacja zostały dostarczone do naszych drzwi za pomocą nauki. Życie ludzkie było zupełnie inne niż 100 lat temu. Nauka dała słuch głuchym, oczy ślepym, a kończyny kalekim. Nauka odpowiednio, energicznie i produktywnie rozwijała, zmieniała, cywilizowała, poprawiała i rozwijała ludzkie życie. Nauka wyrafinowała ludzkie życie.

Krótko mówiąc, nauka zmieniła, poprawiła, ulepszyła, zmodyfikowała i udoskonaliła każdy aspekt życia ludzkiego.

3: Dzisiaj możemy wykorzystać naukę, aby wyjaśnić ludziom, co było dziwne i tajemnicze w przeszłości. Nauka genetyki otwiera nowe drzwi do zrozumienia ludzkiego genu i komórki.

4: Teraz ludzie stali się bardziej krytyczni i mniej lękliwi niż nasi przodkowie i przodkowie.

5: Dwieście lat temu śmiertelność dzieci była bardzo wysoka. W tym czasie siedem na osiem dzieci zmarło przed swoimi pierwszymi urodzinami. Oczekiwana długość życia poprawiła się za pomocą szczepionek, leków i odpowiedniego systemu opieki zdrowotnej. Teraz ludzie żyją dłużej i bezpieczniej niż 200 lat temu. Badania biochemiczne są odpowiedzialne za antybiotyki i szczepienia, które chronią nas przed chorobami zakaźnymi, a także za szereg innych leków stosowanych w zwalczaniu określonych problemów zdrowotnych. W rezultacie większość ludzi na świecie żyje teraz dłużej i jest zdrowsza niż kiedykolwiek.

6: Później i do 12. roku życia padły ofiarami takich chorób jak ospa, odra, krztusiec, szkarlatyna i błonica. Nauka pokonała teraz te choroby.

7: Później żółta febra, malaria, dur brzuszny, cholera, dur brzuszny i grypa były ponownie zagrożone. Dzisiaj mamy szczepionki i pomoc medyczną, aby poradzić sobie z tymi problemami zdrowotnymi. Trwają dalsze badania w celu ustalenia przyczyn i leczenia tych i innych chorób.

8: U jednej osoby choroba rozprzestrzeniła się na inne osoby. To się nazywa epidemie. Teraz, dzięki szczepionkom i lekom, pokonaliśmy te choroby. Nauka musi jednak prowadzić więcej badań i walczyć z innymi obszarami chorób.

9: Życie było niepewne. Rzadko widywał się ktoś, kto miał trzydzieści lat, ponieważ wiele osób zmarło wcześniej niż trzydzieści lat z powodu choroby. Warunki te istniały dopiero niedawno.

10: W życiu codziennym musimy komunikować się z różnymi przyjaciółmi i krewnymi, różnymi osobami oficjalnymi i do ogólnych celów. Wiele osób, z którymi można się skontaktować, może znajdować się bardzo daleko. Jednak czas i odległość zostały podbite przez naukę. Niezależnie od tego, czy chcemy się komunikować, czy podróżować, oba są możliwe szybko, szybko i szybko.

11: W dzisiejszych czasach bardzo mało prawdopodobne jest, że niemowlęta zachorują na choroby, ponieważ porody są zwykle przeprowadzane w szpitalach pod nadzorem zespołu specjalistów. Nauka opracowała szczepionki dla małych dzieci, aby chronić je przed przyszłymi chorobami życiowymi.

12: Młodzi ludzie otrzymują również leczenie w odpowiednim czasie, a obecnie mężczyzna żyje około siedemdziesięciu lat.

13: Nauka i metody naukowe pomogły znaleźć przyczynę choroby i jej zapobieganie.

14: Warunki higieniczne w przeszłości były niefortunne. Teraz mamy lepsze systemy sanitarne.

15: Ulice miasta były nieutwardzone; Nie było odpowiedniego systemu odwadniającego. Śmieci i inne śmieci były wszędzie. Świnie były widziane po ulicach. Ludzie dostali wodę z brudnych studni. Odfiltrowana woda mineralna jest teraz dostępna w celu przezwyciężenia chorób. Obecnie usuwanie odpadów stałych nie stanowi już problemu. Obowiązkiem gminnych komitetów gminnych jest zarządzanie nimi i pozbywanie się ich za pomocą najnowszych maszyn i urządzeń

16: Teraz wszystkie te niedociągnięcia zniknęły. Wszędzie jest czystość. Wyrzucanie śmieci na ulicę jest nielegalne. Istnieje odpowiedni system odwadniający oraz nowe i ulepszone metody usuwania odpadów stałych, jak już wspomniano. Istnieją osobne wydziały, które dbają o higienę miast.

17: Sto lat temu woda była transportowana na zewnątrz ze studni w wiadrach do celów domowych. Czasami okazało się, że jest szkodliwe dla zdrowia. Ponadto nie wystarczyło to na codzienne potrzeby. Ale teraz filtry do wody są powszechne.

18: W miastach jest teraz wystarczające zaopatrzenie w wodę. Na przykład Los Angeles dostaje wodę przez rury z rzeki Kolorado, która jest oddalona o 340 mil. Ta woda jest dostarczana do Los Angeles po prawidłowym procesie filtracji wody.

19: Z pomocą nauki zmienia się także nasze jedzenie. Dostajemy różne pokarmy. W przeszłości nie można było zachować jedzenia. Teraz metody szybkiego zamrażania umożliwiają konserwację. Ze względu na nowoczesne technologie, takie jak odwodnienie i sterylizacja, nie ma ryzyka zatrucia pokarmowego. Dostajemy wszelkiego rodzaju owoce, mięso i warzywa. Nawet owoce i warzywa, które są poza sezonem.

20: Zmieniają się nie tylko nasze nawyki żywieniowe, ale także ulepszenia w naszych domach. Środki transportu również uległy znacznej poprawie i uległy znacznej zmianie.

21: Nauka również zmieniła nasze nastawienie. Przesąd został odrzucony, ponieważ nie ma na to naukowych podstaw. Teraz ludzie nie boją się burzy z chmur.

22: Teraz ludzie już nie wierzą, że choroby są powodowane przez złe duchy.

23: Astrologia i wróżby stały się mniej popularne niż 100 lat temu. Nikt nie boi się czarnych kotów, rozbitych lusterek i numeru 13. Ponieważ nauka udowodniła, że ​​takie obawy są nienaukowe i nielogiczne.

24: Nauka zmieniła dawne nieporozumienia ludzi, które nie są poparte faktami naukowymi.

25: Badania w dziedzinie nauki i technologii sprawiły, że ludzie są otwarci i kosmopolityczni, ponieważ naukowiec nie lubi podróżować utartą ścieżką i zawsze stara się znaleźć nowe rzeczy, nowe eksploracje, nowe odkrycia i nowe wynalazki.

26: Nauka przyniosła także urządzenia medyczne, które pomagają ratować ludzkie życie. Maszyna do dializy nerek ułatwia wielu ludziom przeżycie chorób nerek, które kiedyś byłyby śmiertelne, a sztuczne zastawki umożliwiają pacjentom z chorobą wieńcową aktywne ponowne życie. Lasery stosuje się w leczeniu bolesnych kamieni nerkowych od lat 80. Lasery stosuje się, gdy kamienie nerkowe nie przedostaną się przez ciało po kilku dniach. Oferują szybki i bezbolesny sposób na rozbicie kamienia i łatwe poprowadzenie kamieni przez ciało. Ta technika nazywa się litotrypsją.

27: Chirurgia artroskopowa to technika wykorzystująca włókna szklane do badania złożonych stawów, takich jak kolano, ramię, kostka i nadgarstek, w celu oceny obrażeń. Jest to minimalnie inwazyjna operacja naprawy uszkodzonego stawu. Chirurg bada staw za pomocą „artroskopii”, a naprawy są wykonywane przez małe nacięcie.

28: 200 lat temu nikt nie wiedział, że ludzkie części ciała można wymienić lub przeszczepić. Obecnie przeszczep nerki jest szeroko stosowany w celu ratowania życia na całym świecie. Dr. Christian Bernard po raz pierwszy wynalazł metodę przeszczepu serca. Techniki przeszczepu oka są dziś stosowane, aby ponownie zobaczyć ten piękny świat dla tych, którzy stracili oczy. Wszystko to są błogosławieństwa nauki.

29: Fale o ultrawysokiej częstotliwości (UHF) są przeznaczone do różnych zastosowań, w tym do telewizji, telefonów komórkowych, radiostacji bezpieczeństwa publicznego, radioodbiorników biznesowych, komunikacji w wojskowych samolotach, radaru wojskowego, telefonów bezprzewodowych, nianie itp. Więc czy ktoś ogląda telewizję bezprzewodową, wykonuje połączenia, opuszcza Wysyłaj policję / straż pożarną / karetkę pogotowia w nagłych wypadkach lub chroń krajową przestrzeń powietrzną samolotami wojskowymi. Każdy korzysta z nauki, która pozwoliła na wykorzystanie fal UHF. Nawet stosuje się go w leczeniu niektórych chorób.

30: Do komunikacji mamy teraz telefony stacjonarne, telefony komórkowe, telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe, bezprzewodowe, wideokonferencje, internet, Internet szerokopasmowy, e-mail, sieci społecznościowe, łączność satelitarna i wiele innych opcji komunikacji. Wszystko to są błogosławieństwa nauki. Dziś wiemy lepiej, co dzieje się na całym świecie dzięki kanałom telewizji satelitarnej. Korzyści i korzyści nauki dla ludzkiego życia są nieograniczone.