Inżynieria mechaniczna jest prawdopodobnie jednym z najbardziej konkurencyjnych obszarów na świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem mechanikiem, czy studiujesz, aby zostać nim, zawsze potrzebujesz wiarygodnych i aktualnych źródeł i referencji. Na przykład dobry podręcznik projektowania technicznego pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pomaga pokonać wyzwania projektowe.

Oznaczenia & # 39; Standardowa instrukcja dla producentów maszyn EA Aballone, T. Baumeister i A. Saegh to jedna z najlepszych książek inżynierskich, jakie można znaleźć. Ta książka zawiera kompleksowe wskazówki dotyczące wszystkich aspektów przedmiotu i od dziesięcioleci jest używana jako standardowa instrukcja dla inżynierów. Zawiera wszystkie ważne zasady techniczne i metody matematyczne, których potrzebujesz krótko i wyraźnie. Jedenasta edycja, najnowsza edycja, obejmuje nawet obszary zaawansowanych technologii, takie jak biotechnologia i nanotechnologia.

Każdy producent maszyn powinien bez wątpienia mieć dobrą instrukcję projektową. Projekt inżynierski Shigley R. Budynas i K. Nisbett są używane jako standardowa instrukcja budowy maszyn od ponad 40 lat. Książka bardzo wyraźnie traktuje podstawowe koncepcje projektowania maszyn. Nic dziwnego, że często jest wymieniany jako jedna z najważniejszych książek dla studentów inżynierii.

Erik Oberg jest własnością od prawie wieku maszyna ręczna był wykorzystywany jako praca referencyjna przez inżynierów mechaników i producentów, producentów narzędzi, kreślarzy, projektantów i mechaników. Obejmuje bardzo szeroki zakres, od podstawowych po bardziej zaawansowane koncepcje. 28thhedition oferuje bardzo przyjazny dla użytkownika format i zmieniony materiał na temat procesów produkcyjnych, narzędzi i tworzenia narzędzi i wiele więcej.

Inżynieria mechaniczna jest bardzo dynamicznym obszarem w wielu branżach, a termodynamika jest jednym z nich. Podstawy termodynamiki C. Borgnakke i RE Sonntag, jest jedną z najpopularniejszych książek na ten temat. Ta książka jest idealna dla profesjonalistów i studentów, ponieważ oferuje kompleksowy przewodnik po klasycznej termodynamice. Jest pełen przykładów, zadań domowych i ilustracji, które pomagają uczniom lepiej zrozumieć temat.

Od projektantów oczekuje się wiedzy o materiałoznawstwie. Jeśli chcesz zapoznać się z właściwościami i zachowaniem różnych materiałów, zdecydowanie powinieneś przeczytać WD Callister i DG Rethwisch Inżynieria materiałowa: wprowadzenie , Książka obejmuje wszystkie ważne materiały, które są powszechnie stosowane w inżynierii mechanicznej, takie jak ceramika, metale i polimery. Omówiono również relacje między elementami konstrukcyjnymi materiałów i ich właściwościami.