Abe Wagner był bandytą / piratem w dolnej części wschodniej, który nazwał się uosobieniem żydowskiego kaptura, nowego „Kid Dropper”. Dropper był twardym przywódcą gangu żydowskiego z Nowego Jorku, który sam kupił ranczo w 1923 roku. Wagner myślał, że jest takim twardym facetem, że kiedyś oburzył syna włoskiego mafijnego króla Joe „The Boss” Masseria, a następnie poradził chłopcu, aby poszedł do domu i pokazał swojemu staremu człowiekowi, co zrobił Abe Wagner. Na szczęście dla Wagnera Masseria została zastrzelona, ​​zanim mógł pomścić oburzenie syna.

Wagner i jego brat Allie utrzymywali się z życia w pirackim sklepie na Lower East Side, gdy wschodzący gang Mazza postanowił przejąć ich i przeprowadzić ich operacje. 20 lutego 1932 roku Wagner jechał Suffolk Street swoim nowym samochodem. Gdy Wagner powoli przejeżdżał obok licznych wozów ulicznych, pojawiło się znikąd pół tuzina strzelców i otworzyli ogień. Kiedy jego samochód został zastrzelony w szwajcarskim serze, Wagner jakoś zdołał rozwinąć drzwi pasażera, a następnie uciec przez zatłoczoną ulicę.

Jak twierdził, Wagner nie był najodważniejszym z dusz i postanowił zawrzeć pokój ze swoimi wrogami. Wysłał swojego partnera Harry'ego Browna i brata Albie do siedziby gangu Mazza w hotelu Hatfield w Upper East Side. „Sprawdź, czy możesz je spłacić” - powiedział Wagner. Dwaj mężczyźni przybyli do hotelu Hatfield z dużą sumą pieniędzy. Mazza przyjął pieniądze, ale potem zastrzelił Albie Wagnera i zostawił Harry'ego Browna przy życiu, aby mógł przekazać wiadomość Abe Wagnerowi, że pokój nie może zostać osiągnięty, dopóki stary Abe nie umrze.

Matka Wagnera, Paulie, była zawstydzona, jej najmłodszy syn Albie został zamordowany i nie chciał, aby Abe spotkał ten sam los. „Weź Goldie (żonę Abe) i odejdź na chwilę” - powiedziała mama Wagner do syna. „Idź teraz, więc się nie martwię. Pospiesz się”

Wagner zrobił, jak powiedziała jego matka, i szybko opuścił miasto. Miesiąc później dziecko Lindberga zostało porwane w Hopewell w stanie New Jersey, a Wagner został natychmiast podejrzany. „Mamy wskazówkę, że Wagnera widziano w pobliżu Hopewell na około miesiąc przed porwaniem” - powiedział pułkownik H. Norman Schwarzkopf, szef Departamentu Policji Stanu New Jersey.

Gliniarze nie mogli znaleźć Wagnera, ale Gang Mazza, który teraz sprzymierzył się z Lucky Luciano, miał mnóstwo oczu, oczu i stóp na ziemi w całym kraju i uruchomili to urządzenie. Po osiedleniu się z żoną w różnych lokalizacjach poza miastem, Wagner postanowił wrócić do Nowego Jorku, aby zobaczyć się z matką. Był w mieszkaniu matki przez kilka godzin, kiedy mama Wagner otrzymała wiadomość, że jej syn został odkryty. „Idź szybko”, powiedziała. „Nie czekaj”.

Wagner podniósł żonę i pojechał na zachód, aż zatrzymał się w St. Paul w stanie Minnesota. Zmienił swoją tożsamość na Abe Loeb i postanowił rozpocząć handel owocami. Gang Mazza znalazł Wagnera w ciągu kilku tygodni, a Luciano skontaktował się ze swoimi dawnymi przyjaciółmi Bugsy Siegel i Meyer Lansky, którzy wraz z Louiem „Lepke” Buchalterem założyli porządną firmę o nazwie Murder Incorporated, która była grupą wspólny zabójca kontraktowy skomponowany do wynajęcia. Wysłali dwóch swoich najlepszych ludzi, Josepha Shaefera i George'a Younga, do St. George. Paul naciska przycisk Wagnera. Obaj mężczyźni byli już w biegu za zabicie agenta federalnego Johna J. Finiello podczas ataku na nielegalny browar w Elizabeth w stanie New Jersey. Obaj mężczyźni również bardzo dobrze znali Świętego Pawła, ponieważ przez dwa lata uciekał do jednego ze swoich kryjówek.

25 lipca 1932 r. Wagner i jego nowy partner Al Gordon opuścili aptekę na University Avenue po otrzymaniu recepty. Za nimi poszli Schaefer i Young jadący ciemnozielonym Packardem. Nagle zabójcy wyskoczyli z samochodu i zaczęli strzelać. Gordon został zabity natychmiast, ale Wagner został tylko ranny. Przez całe życie pobiegł University Avenue, a potem skręcił w Snelling Avenue. Uzbrojeni mężczyźni dogonili Wagnera, gdy wpadł do restauracji Green Dragon. Tam został zastrzelony sześć razy przed świadkami, a następnie uderzony w głowę kolbami karabinu dla dobrego pomiaru. Wagner zmarł kilka godzin później w szpitalu Ancker, a uzbrojonych mężczyzn aresztowano kilka minut później przez patrol na Roy Street. Zostali oni osądzeni, skazani i skazani na dożywocie, mimo że Lansky i Siegel próbowali wydać tysiące dolarów, aby pomóc im w obejściu kary śmierci.

Martwa „Loeb” nie została zidentyfikowana przez policję St. Paul jako przelotny Wagner. W rezultacie mama Wagner zorganizowała w czwartek „konferencję prasową” w swoim mieszkaniu na Rutgers Street. Powiedziała gazecie: „Mój chłopiec Alie został zamordowany w St. Paul w zeszły poniedziałek. Ci sami zabójcy zabili go tak jak mój Allie tutaj. Wiedziałem, że to zrobią. Ale dlaczego? Dlaczego? Mój chłopiec zawsze był dla mnie taki dobry. "

Jako dowód morderstwa syna wysłała telegram od żony Wagnera Goldie z prośbą o przekazanie 25 dolarów, aby mogła zabrać Wagnera z powrotem do Nowego Jorku na właściwy pogrzeb. „To były wszystkie pieniądze, które miałem” - powiedziała Mama Wagner. „Gdyby to nie był mój syn, dlaczego miałbym mieć telegram?”