Przed zakupem sauny na podczerwień należy rozważyć zastosowany element grzewczy pod względem wielkości, stylu i ceny. Rzeczywiste różnice między ceramicznymi i węglowymi saunami na podczerwień mogą być trudne, a jeszcze trudniej ocenić, co jest lepsze.

Sauny na podczerwień to innowacyjny nowy sposób na wykorzystanie wszystkich zdrowych i trwałych zalet sauny. Zamiast siedzieć w zamkniętym pokoju w gorącym powietrzu pod ciśnieniem, jak w tradycyjnej saunie fińskiej lub parowej, sauny na podczerwień wykorzystują promieniowanie podczerwone, aby pomóc uczestnikom bezpiecznie i skutecznie zbudować zdrowy pot. Podczerwień jest bardzo podobna do światła słonecznego, oczywiście bez szkodliwych promieni ultrafioletowych.

Istnieje wiele rodzajów saun na podczerwień dla osób, które chcą się nimi cieszyć na własny użytek. Niektóre obszary publiczne, takie jak B. Spa i kluby zdrowia rozszerzają swoje tradycyjne sauny parowe o sauny na podczerwień. Sauny na podczerwień można również kupić online i zmontować w domu. Domowe sauny na podczerwień są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i stylach. Składają się z różnych rodzajów drewna. Na rynku dostępne są nawet mniejsze przenośne modele, które łatwo się składają i można je schować. Niezależnie od tego, który model Ci odpowiada, jednym z najważniejszych czynników dotyczących sauny na podczerwień w domu jest rodzaj zastosowanego elementu grzewczego.

Wiele saun na podczerwień jest wyposażonych w kilka cienkich, płaskich płyt z włókna węglowego w różnych punktach sauny, aby rozprowadzać równomiernie ciepło w podczerwieni. Czasami są one otoczone włóknem dla ochrony i zasięgu. Płyty węglowe są nieco elastyczne i dlatego pękają mniej podczas transportu do domowej sauny. Dzięki płaskiemu, szerokiemu kształtowi mogą mieć bardzo dużą powierzchnię, co jest ważne dla wysokiej jakości elementu grzejnego sauny na podczerwień.

Podobnie jak płyty z włókna węglowego, płytki ceramiczne mają dużą powierzchnię i są wbudowane w wewnętrzne ściany sauny ze wszystkich stron. Ceramika jest dość delikatna, dlatego należy zachować ostrożność podczas transportu i przenoszenia materiału przed zainstalowaniem go w saunie. Są na ogół droższe niż grzejniki z włókna węglowego, ale zwolennicy twierdzą, że zapewniają prawdziwe promieniowanie dalekiej podczerwieni, podczas gdy płyty węglowe tylko się nagrzewają i zapewniają proste ciepło promieniowania. Może to prowadzić do potu, ale nie zapewnia takich samych korzyści dla tkanek miękkich jak grzejniki ceramiczne.

Ważne jest, aby wiedzieć, że niektóre strony internetowe porównują płytki węglowe z prętami ceramicznymi, podobnie jak jabłka z pomarańczami. Słupy będą mniej wydajne niż płyty lub arkusze, bez względu na to, z czego są wykonane. Pręty mają mniejszą powierzchnię i wymagają wyższej temperatury powierzchni, co czyni je gorszymi niż płyty węglowe i ceramiczne. Pamiętaj o tym, patrząc na informacje o węglowych lub ceramicznych elementach grzewczych.

Prawdopodobnie jesteś do tej pory zdezorientowany, ponieważ zalety i wady włókna węglowego i ceramiki brzmią strasznie podobnie. Ceramika ma nieco wyższą emisyjność (zdolność do emitowania podczerwieni), ale nie jest znacznie wyższa niż w przypadku płyt węglowych. Ceramika jest ogólnie uważana za lepszą. W rzeczywistości materiał konstrukcyjny jest mniej ważny niż temperatura powierzchni i powierzchnia konkretnego modelu grzejnika.

Rozważania, takie jak budżet i osobiste wyczucie stylu, w naturalny sposób wpływają na decyzję o wyborze sauny. Ale nie zaniedbuj rodzaju zastosowanego elementu grzejnego. To bardzo ważny wybór i nie można go lekceważyć.