Co to jest myśliciel strategiczny?

Myśliciel strategiczny to ktoś, kto posiada szereg umiejętności, dzięki którym firma może się rozwijać. Możesz przewidywać, myśleć krytycznie, interpretować, decydować, dopasowywać się i uczyć. Ale co to znaczy? Myśliciele strategiczni mogą przewidywać potrzeby firmy i rozwiązywać problemy i dotrzeć do sedna sytuacji, analizując każdy aspekt. Potrafią interpretować znaczenie danych dla ich sukcesu i podejmować decyzje, które zbliżają je do sukcesu. Ponadto mogą sprawić, że wszyscy znajdą się na tej samej stronie, przedstawiając fakty i aktualizując swoje otoczenie.

Znaczenie strategicznego myśliciela

Przynajmniej jeden myśliciel strategiczny w każdym zespole roboczym jest niezbędny do sprawnego funkcjonowania placów budowy. Jak sama nazwa wskazuje, myśliciele strategiczni mogą przekształcić otaczające je informacje w szczegółowy plan, który odpowiada na potrzeby firmy w każdy możliwy sposób. Inżynierowie i pracownicy budowlani, którzy potrafią myśleć krytycznie, mają jedną z najcenniejszych cech myśliciela strategicznego. W rzeczywistości trudno zostać inżynierem bez strategicznego myślenia. Większość ludzi jest w stanie ocenić sytuację tylko na pierwszy rzut oka, a ktoś, kto potrafi myśleć krytycznie, może przejść przez scenariusze „co, jeśli”, aby rozwiązać problemy za pomocą najbardziej odpowiedniego rozwiązania. Strategicznie myślący inżynierowie są w stanie skuteczniej naprawiać błędy na swoich urządzeniach i opracowywać nowe, bardziej wydajne metody działania dla swojej firmy. Robią to, ponieważ potrafią interpretować dane z przeszłych doświadczeń i scenariuszy oraz wyciągać wnioski z poprzednich rozwiązań, w połączeniu z przewidywaniem bieżących i przyszłych potrzeb firmy.

Myśliciele strategiczni odnoszą sukcesy na stanowiskach kierowniczych. Dzięki krytycznemu myśleniu i oczekiwaniom mogą z zadziwiającą dokładnością zobaczyć, jak dobrze kandydat na wywiad radzi sobie w firmie. Twoja zdolność do podejmowania decyzji jest niespotykana. Kierownik projektu na budowie, który jest w stanie mentalnie rozważyć zalety i wady każdego możliwego wyniku, jest atutem, który firma budowlana chciałaby mieć. Możesz podejmować świadome i uzasadnione decyzje dotyczące potencjalnych pracowników lub propozycji projektów. Kierownik budowy, który myśli strategicznie, może znaleźć potencjalne problemy z projektem lub budżetem i znaleźć najlepszy sposób rozwiązania tych konkretnych problemów. Kierownik budowy może następnie omówić swoje obawy i rozwiązania z firmą, klientami oraz własnymi pracownikami i pracownikami, aby upewnić się, że wszystko działa płynnie dla wszystkich na tej samej stronie.

Zidentyfikuj myśliciela strategicznego podczas rozmowy o pracę

Jestem pewien, że teraz myślisz: „Gdzie mogę znaleźć jedną z tych osób?” Użycie określonych narzędzi w procesie wywiadu może mieć kluczowe znaczenie dla zidentyfikowania strategicznych myślicieli osób, które dobrze wyglądają na papierze.

Po pierwsze, możesz dać każdemu kandydatowi problem do rozwiązania. Opisz problem potencjalnemu pracownikowi i daj mu kilka minut na przemyślenie. Na przykład pytasz inżyniera środowiska, jak pozbyłby się nadmiernych odpadów na lokalnym wysypisku śmieci. Poproś ich o opisanie kroków, które podjęliby, aby rozwiązać problem. Jeśli jesteś myślicielem strategicznym, powinieneś mieć listę potencjalnych problemów i plan strategiczny, oczekiwać przyszłych prognoz biznesowych, zidentyfikować zewnętrzne czynniki ekonomiczne lub środowiskowe oraz dowiedzieć się, jak skonsultować się z interesariuszami lub klientami firmy. Nie chcesz wykonywać żadnego z tych kroków, np. B. nie wchodź w to, jak klienci postrzegają to rozwiązanie. Na przykład, jeśli ich rozwiązanie znacznie zwiększa koszty usług odpadowych, może nie myśleć o kliencie. Poszukaj też rozwiązania, które nie ma wystarczającego kierunku strategicznego. Można argumentować, że wystarczy zatrudnić więcej pracowników składowisk, aby poradzić sobie z sytuacją, i zaniedbując fakt, że zapłacenie nowych pracowników będzie kosztowało więcej, co będzie kosztować pracownika Zwiększanie liczby klientów i zmniejszanie zysków dla klientów może powodować zainteresowanie grup.

Zadawaj im pytania i zwracaj uwagę na pytania, które ci zadają. Prawdziwy myśliciel strategiczny będzie podekscytowany potencjalnym wyzwaniem strategicznym i zadaje wiele pytań na jego temat. Inżynier środowiska chce wiedzieć, jak długo istniał problem ze składowiskiem, czy kiedykolwiek wystąpił on w przeszłości i czy może się pogorszyć. Jeśli nadal nie masz pewności, rozważ przedstawienie błędnego rozwiązania problemu biznesowego i zastanów się, jak to zmienić strategicznie, aby zwiększyć rentowność. Zaprezentuj swoim potencjalnym kierownikom placu budowy nowo zaplanowany plac budowy, który nie jest już zgodny z pierwotnym planem budowy. Zważą niezbędne zmiany, biorąc pod uwagę koszty dla klientów i firm, a także ewentualny wpływ na środowisko. Przy wystarczającej liczbie pytań myśliciel strategiczny prawie się zidentyfikuje. Zastanów się, w jaki sposób odpowiadają na Twoje pytania i jak reagują na sytuacje w środowisku pracy.