Co powinieneś uwzględnić w swoim CV, jeśli pracujesz w branży budowlanej, inżynieryjnej i środowiskowej.

Często najtrudniejszą częścią znalezienia pracy nie jest podanie, a nawet rozmowa kwalifikacyjna, ale wiedza o tym, co należy uwzględnić w CV, jeśli pracujesz w budownictwie, inżynierii mechanicznej lub przemyśle ochrony środowiska.

Życiorysy pozostają jednak podstawą poszukiwania pracy, szczególnie jeśli pracujesz w budownictwie, inżynierii lub środowisku. Dają potencjalnemu przyszłemu pracodawcy wgląd w pracę twojego życia, twoje umiejętności, projekt, nad którym pracowałeś, twoje sukcesy, a nawet twoją osobowość.

W wysoce wyspecjalizowanych lub wykwalifikowanych obszarach możesz użyć CV, aby wyróżnić się spośród wszystkich wysoko wykwalifikowanych i przeszkolonych osób, które ubiegają się o to samo stanowisko. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć.

Słowa kluczowe
W dobie wyszukiwarki i algorytmu pracodawcy częściej polegają na swoich komputerach, aby odfiltrować niepożądanych kandydatów na podstawie użytych (lub niewykorzystanych) słów kluczowych. Pisząc cały życiorys, weź pod uwagę swoje wcześniejsze doświadczenie i aktualne cele zawodowe, aby użyć jak największej liczby słów kluczowych. Balance Careers opracował potencjalne listy dla specjalistów budowlanych w celu przeglądu niektórych specjalizacji inżynierskich (w tym inżynierów mechaników i specjalistów ochrony środowiska). Te listy nie są jednak wyczerpujące.

Stanowisko
Zapytaj, co chcesz! Jeśli Twoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe znajdują się na górze CV, dobrym pomysłem może być także podanie wymaganej pozycji lub tytułu. Jeśli ubiegasz się o wiele stanowisk, które nie mają tego samego tytułu, możesz wyróżnić się jako kandydat, jeśli poświęcisz więcej czasu na zmianę CV i dostosowanie go do każdej aplikacji. Jednak upewnij się, że twoje CV pokazuje, że naprawdę możesz wykonać pracę wymaganą dla pozycji, którą wymieniłeś.

doświadczenie zawodowe
Ta sekcja Twojego CV najprawdopodobniej będzie stanowić większość Twojego CV (jeśli masz nowy stopień naukowy, sekcja ta może nie zostać zastąpiona sekcją Historia akademicka). Jeśli w przeszłości miałeś wiele zawodów, z których niektóre nie są związane z twoją obecną pracą (np. Praca w McDonald's) lub jeśli dokonałeś zmiany zawodowej, możesz pominąć nieistotne doświadczenie zawodowe. Nie bądź jednak nieuczciwy. Jeśli przestaniesz pracować z powodu złych relacji z firmą, późniejsze sprawdzenie przeszłości może go ujawnić i wystawić cię na niekorzystne światło. Zwykle lepiej jest wyjaśnić za dużo niż wyjaśnić za mało.

kompetencje
W sekcji „Umiejętności” swojego CV możesz użyć słów kluczowych zdefiniowanych dla swojego zawodu. Wiele osób wymienia typowe rzeczy, takie jak: Na przykład „Umiejętności Microsoft Suite” lub „Teamplayer”, ale dla kandydatów do projektowania, inżynierii i środowiska te ogólne listy nie podkreślą umiejętności, które ludzie w tych obszarach często posiadają. Wymień przydatne i konkretne umiejętności, dzięki którym będziesz się wyróżniać.

Osiągnięcia naukowe i wkład
Ważne jest, aby pracodawcy wiedzieli, że ich pracownicy zostali gruntownie przeszkoleni, szczególnie w przypadku zawodów wykwalifikowanych. Oczywiście powinieneś wymienić uniwersytety, na które uczęszczałeś (wraz z łącznym GPA) i ukończone programy szkoleniowe. Jeśli uczyłeś w swojej dziedzinie lub prowadziłeś badania akademickie w określonej dziedzinie (może to dotyczyć szczególnie pracowników ochrony środowiska), możesz również chcieć życiorys lub przynajmniej wymień niektóre swoje publikacje, aby udowodnić swoją wiedzę.

Trochę dodatkowego czasu i starań, aby udoskonalić swoje CV, może oznaczać różnicę między ofertą pracy a uprzejmym odrzuceniem. Może to nie potrwać kilka godzin, ale wyniki są warte wysiłku, aby znaleźć świetną pracę w budownictwie, inżynierii lub przemyśle ochrony środowiska.