Kiedy zasadzisz nowe drzewo, możesz założyć, że będzie ono wymagało nieco więcej uwagi niż reszta twoich drzew krajobrazowych. Wynika to z faktu, że system korzeniowy jest wciąż wprowadzany do gleby i dostosowuje się do nowego środowiska. Dopóki trzymasz się rutynowego planu pielęgnacji drzew, prawdopodobnie odniesiesz wielki sukces z nowo przesadzonym drzewem. Zapoznaj się z kilkoma przydatnymi poradami na temat pielęgnacji nowo posadzonego drzewa każdego dnia.

Nigdy nie możesz zagwarantować sukcesu nowo posadzonego drzewa. Wiele rzeczy może pójść źle, nad którymi nie masz kontroli. Istnieje jednak wiele sposobów na utrzymanie zdrowego cyklu wzrostu i uniknięcie problemów z drzewem. W szczególności musisz zrobić 6 rzeczy dla przeszczepionego drzewa co tydzień, czasem codziennie. Obejmuje to podlewanie, przycinanie, nawożenie, stabilizowanie, ściółkowanie i eliminowanie ryzyka.

nawadnianie

Przez pierwsze kilka miesięcy należy codziennie sprawdzać glebę i podlewać przesadzone drzewo co kilka dni. Tylko upewnij się, że nie wylejesz go. Dobry punkt wyjścia to dwa lub trzy razy w tygodniu. Jeśli pada deszcz, najpierw sprawdź wilgoć na kilku centymetrach gleby wokół podstawy drzewa. Jeśli jest suchy, należy go podlać; Jeśli nadal jest wilgotno, możesz pominąć podlewanie w ciągu dnia i sprawdzić ponownie jutro. Ponadto zawsze pozwól podłodze całkowicie wyschnąć przed ponownym podlaniem. Ten cykl podlewania pomaga Twojemu drzewu zbudować silny system korzeniowy.

mulczowania

Umieszczenie ściółki wokół podstawy drzew jest bardzo skutecznym sposobem wspierania zdrowego wzrostu i przedłużania ich żywotności. Chociaż nie musisz mulczować co tydzień, ważne jest, aby codziennie sprawdzać łóżka do mulczowania, aby upewnić się, że nadal wykonują swoją pracę. Chochoł pomaga zatrzymać wilgoć i ukryć nadmiar ciepła i promieniowania UV. Pomaga to utrzymać drzewo w dobrym zdrowiu. Jeśli ściółka wydaje się niska, ułóż kolejną warstwę na wierzchu. Każdego roku stosuj nową ściółkę. Podstawową zasadą właściwego mulczowania jest utrzymywanie warstw o ​​głębokości od 2 do 4 cali i co najmniej 6 cali od podstawy kadłuba.

obrzezanie

Ważne jest, aby codziennie badać gałęzie przeszczepionego drzewa, aby określić potrzeby przycinania. Cięcie należy wykonać natychmiast po przesadzeniu drzewa. Martwe, chore, uszkodzone i połamane gałęzie należy strategicznie usunąć, zanim rozwinie się dobra struktura gałęzi. Gdy drzewo przyzwyczai się już do ziemi i otoczenia, może zacząć budować silny system korzeniowy, który pomaga położyć fundament, aby poprawić wytrzymałość i strukturę gałęzi. W ciągu roku nie należy usuwać więcej niż 25% drzew liściastych. Upewnij się, że licencjonowana firma zajmująca się pielęgnacją drzew spełnia twoje roczne wymagania w zakresie przycinania, aby zapewnić stosowanie właściwych standardów przycinania drzew ANSI.

Dodatkowe dzienne wymagania:

fertilize - Codziennie badaj swoje drzewo, aby upewnić się, że rośnie ono tak, jak powinno. Jeśli nie, nawóz może być opcją. Nawóz należy stosować dopiero po pierwszym roku sadzenia drzew. Nie myśl o nawozie jako pokarmie dla drzew. Zamiast tego pomyśl o tym jak o czymś, z czego można korzystać tylko w razie potrzeby. Zestresowane drzewa nigdy nie powinny być nawożone. Aby uzyskać dobre wyniki, należy przestrzegać pewnych technik aplikacji. Skontaktuj się z zaufanym arborystą, aby uzyskać porady na temat nowo zasadzonych drzew.

stabilizować - Codziennie sprawdzaj swoje drzewo, aby upewnić się, że jest wyprostowane i stabilne. Niektóre nowo posadzone drzewa muszą zostać ustabilizowane, aby wytrzymać silny wiatr i inne złe warunki pogodowe. Przewody i usztywnienia są dobre do podtrzymywania słabych pni. Jeśli możliwe jest uszkodzenie kosiarki, należy również rozważyć ochronę pnia.

eliminacja ryzyka - Codziennie badaj przesadzone drzewo, aby upewnić się, że za rogiem nie ma bezpośrednich zagrożeń. Ważne jest, aby zminimalizować stopień niebezpieczeństwa, jakie można postawić na nowym drzewie. Obejmuje to rozważanie kosiarek, systemów zraszaczy, irytujących dzikich zwierząt, zwierząt domowych, herbicydów, pestycydów i wielu innych.