To może nie być pytanie za milion dolarów, ale na pewno pomoże ci zarobić miliony dolarów, jeśli jesteś wystarczająco inteligentny, aby podjąć decyzję zmieniającą życie i znaleźć właściwą odpowiedź!

Jeśli technologia jest w stanie umożliwić niemożliwe, inżynierowie odegrają w niej ważną rolę. Świat jest zdigitalizowany, zorganizowany, a wdrażanie pomysłów obliczeniowych połączone w celu ulepszenia innowacji na rzecz lepszego jutra, aby wartość dla wykwalifikowanych inżynierów nie spadła w najbliższych dniach. Dlatego inżynieria jest nadal najlepszą opcją kariery.

W naszym codziennym życiu zawsze preferujemy bezpieczny sposób radzenia sobie w różnych sytuacjach, a edukacja nie różni się w tym kontekście. Jednak zawsze przywiązujemy szczególną wagę do decyzji zawodowych, wejście do gimnazjum może być jednym z najlepszych przykładów. Wiemy, że system szkolnictwa wyższego potrzebuje przejrzystości na każdym etapie, ale zwracamy tę samą uwagę na klasę średnią, aby utrzymać podstawowe wykształcenie. Ale tego rodzaju podejście jest teraz przenoszone na wyższy poziom; W rezultacie preferujemy obecnie prestiżowe szkoły, a środowisko edukacyjne pomoże uczniom zbudować solidne podstawy dobrych wyników w nauce.

Ponadto system uniwersytecki nie różni się od studiów z niższymi ocenami. Podczas gdy wybór uczelni zależy od historii sukcesu ostatnich lat i aktualnego poziomu wykształcenia w instytucie, najlepsze jest to, że ludzie przyzwyczajają się do tego rodzaju procedur. Ale sposób myślenia zmienia się w zależności od czasu i środowiska. Możemy więc powiedzieć, że nasze preferencje dotyczące badań nie są już takie same jak wcześniej. Większość naszych decyzji opiera się teraz na obecnym trendzie i najlepszej opcji zaspokojenia naszych potrzeb.

Inżynieria była jedną z najlepszych karier w kraju od dziesięciu lat. Duże miasta, takie jak Bengaluru, Delhi, Pune, Hyderabad i Chennai, stworzyły wiele możliwości zatrudnienia i uczyniły kilku inżynierów gniazdem. Ale w ciągu ostatnich czterech lat brak miejsc pracy w inżynierii wpłynął na przyszłych inżynierów, a poziom świadomości inżyniera spada. Nagły spadek zatrudnienia jest jedynie oznaką braku wysokiej jakości edukacji i umiejętności wymaganych od absolwenta, które są podstawową potrzebą spełnienia standardów branżowych.

„W dzisiejszych czasach zawody inżynieryjne są zorientowane na kompetencje, dlatego firmy będą kładły większy nacisk na nabyte umiejętności niż na osiągnięcia naukowe”.

Zmiana jest nieunikniona z jakiegoś powodu. Jeśli ma to silną intencję, musimy ją dostosować, aby uzyskać owocny wynik. Jeśli nie masz pewności, czy wybrałeś inżyniera na ścieżkę kariery, zadaj sobie następujące pytania. Jeśli potrafisz odpowiedzieć na nie bez problemów, masz pewność, że zrobisz następny krok.

* Czy jest w porządku, jeśli otoczona jest trudna atmosfera?
* Ból serca jest powszechny na egzaminach. Czy to jest dla ciebie wykonalne?
* Dni po inżynierii: Dostajesz możliwość pracy na podstawie swoich umiejętności. Oceny mogą być tylko jego częścią
* Początek: wybór szkoły inżynierskiej to nowe wyzwanie. Jak sobie z tym poradzisz?

Nowoczesny system edukacji inżynierskiej zmienił metodę nauczania, a studenci nie polegają już na wydziale, lecz uczą się samodzielnie i szukają pomocy tylko w razie potrzeby. Dlatego nastawienie ucznia powinno z zadowoleniem przyjmować takie praktyki.

Początkowe dni inżynieryjne martwią cię o środowisko uczelni, interakcje z wykładowcami i codzienną rutynę. Przyzwyczajenie się do nowego początku zajmuje trochę czasu. Uczeń musi nauczyć się, jak podejmować indywidualną decyzję w codziennym życiu, by stawić czoła nowemu światu.

Nauka jest zarezerwowana nie tylko dla nauczycieli akademickich. Być może trzeba zajrzeć za kulisy, aby znaleźć nowe sposoby na osiągnięcie wysokości. Szybka nauka i adaptacja nowych praktyk pomoże ci być lepszą osobą i jest to cecha odnoszącego sukcesy inżyniera. Jeśli potrafisz stawić czoła wyzwaniom i jesteś wystarczająco pewny siebie, aby pokonać przeszkody, inżynieria jest najlepszą opcją dla ciebie!