Charlotte Mason wierzyła przede wszystkim w ogólne & # 39; Szkolenie & # 39; dziecka, wychowywanie całego dziecka i jak wychowywać dzieci pozytywnie. Jednak głównym celem, który chciała osiągnąć, nigdy nie powinno być dalekie od spraw duchowych. To dało jej metodę życia, nadziei i celu. Panna Mason nauczyła nas, że jako wychowawcy naszych dzieci musimy postępować zgodnie z kierownictwem Ducha Świętego we wszystkim, co robimy, mówimy, słyszymy i uczymy. Charlotte Mason powiedziała kiedyś, że „takie uznanie dzieła Ducha Świętego jako wychowawcy ludzkości w kwestiach intelektualnych, moralnych i duchowych daje nam nowe myśli o Bogu, nowe nadzieje na niebo i poczucie harmonii w naszych wysiłkach i akceptacji wszystko, czym jesteśmy ”.

Charlotte Mason żyła w pewnym momencie pod koniec XIX wieku, kiedy dzieci nie były tak naprawdę uważane za & # 39; wszyscy ludzie. „Dzieci były bardziej akceptowane, kiedy były widziane, ale nie słyszane. Nauczyły się mówić tylko wtedy, gdy do nich mówiono. Nie miały więcej praw niż bezpański pies. Biedne dzieci były postrzegane jako jeszcze niższa klasa.

Myślę, że to było dla niej bardzo smutne. Panna Mason uważała, że ​​dzieci są wyjątkowymi, prawdziwymi ludźmi z własnymi myślami i uczuciami, o których warto usłyszeć. Chciała usłyszeć, jakie mogą być te myśli. Nauczać ich, że istnieje żywy Bóg, który ich stworzył. Że ten żywy Bóg nie widzi ich jako bezwartościowych błędów.

To właśnie motywowało Charlotte Mason do bycia osobą, której pragnęła i która ją stworzyła. Wasza pasja do Pana, życia i dzieci. To był powód filozofii, do której dążyła za życia. Jaki jest lepszy powód, aby ustanowić twoją filozofię edukacyjną niż to?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat filozofii edukacyjnej Charlotte Mason i wielu innych rzeczy, weź filiżankę herbaty, znajdź wygodne krzesło i skorzystaj z tej witryny, aby dowiedzieć się więcej. http://www.charlottemasonmadeeasy.com