Wakacje przynoszą festiwale i mnóstwo zabawy. Wnoszą także ze sobą wiele aktywności, co czasem umożliwia niezdrowe jedzenie. Po świętach czas wolny może być nudny, szczególnie dla dzieci. Przy tak wielu dostępnych obecnie urządzeniach technicznych dzieci spędzają większość swojego wolnego czasu, grając w gry wideo lub oglądając telewizję. Chociaż jest to dobre z umiarem, nadmierne robienie tego może mieć poważne skutki zdrowotne. Kiedy rodzice ograniczają czas na ekranie dla dzieci, ich obowiązkiem jest znalezienie alternatywnych sposobów, aby dzieci były zajęte i szczęśliwe. Wycieczki na komercyjne place zabaw lub urządzenia do zabawy w kościele mogą również wiele zrobić, aby dzieci były szczęśliwe. W końcu nudzą się i stają się niemrawe. Może to mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie psychiczne i fizyczne, ponieważ potrzebujesz treningu w ramach rutyny. Na takie czasy, oto kilka wskazówek dla rodziców, aby dzieci mogły cieszyć się treningiem oraz pozostawać aktywne i zdrowe.

Niech to będzie aktywność grupowa

Dzieci lubią wszystko w towarzystwie przyjaciół i kolegów. Ponieważ ten problem jest wspólny dla wszystkich rodziców, nie powinno być problemu ze znalezieniem innych dzieci w pobliżu, które mogłyby pójść na spacer z najmłodszymi. Ewentualnie możesz porozmawiać z innymi rodzicami, aby zapisać dzieci do tego samego klubu sportowego lub na zajęciowym zajęciu. Jeśli nic innego nie zadziała, zabierz dzieci do parku społeczności z podkładkami piankowymi na powierzchnię placu zabaw, gdzie mogą się zaprzyjaźnić i połączyć z innymi dziećmi w ich wieku, siedząc na ławkach i obserwując je.

Zmień swój ogród w plac zabaw

Dodaj wstążki na chodniku, aby stworzyć grę planszową, w której dzieci same będą się bawić. Skaczą i galopują, aby uniknąć dotknięcia taśmy i zdobywają punkty z liczbą pól lub linii, które mogą skoczyć. To sprawi, że gra będzie przyjemna i doda zdrowej dawki aktywności fizycznej do czasu gry.

Zrób własne poszukiwanie skarbów

Niemal każde dziecko w wieku szkolnym ma telefon, a przynajmniej rodzice. Wszystko, co musisz zrobić dla tej zabawy, to zapisać ciekawe rzeczy w swojej okolicy. Poproś maluchy, aby rozejrzały się po okolicy i zrobiły zdjęcia rzeczy na mapie skarbów. Dziecko, które odkryje większość rzeczy, otrzyma zwycięską nagrodę. Alternatywnie możesz ukryć biżuterię i zabawki we własnym domu lub ogrodzie i zabrać najmłodszych na poszukiwanie skarbów. Finder zostaje opiekunem. W ten sposób twoje dzieci będą zajęte i aktywne przez wiele godzin, nie nudząc się.

Uczyń pracę domową grą

Poproś dzieci, aby posprzątały pokoje lub podniosły wszystkie zabawki i umieściły je w koszu. Użyj stopera, aby go zmierzyć, a ten, kto zrobi to w mgnieniu oka, zostanie zwycięzcą. W ten sposób maluchy uczą się również wykonywania prac domowych i zabawy. Ścigaj się o to, kto pije mleko jako pierwszy, a kto najszybciej zakłada bieliznę nocną. To byłaby dobra zabawa przez cały dzień, a także częste dawkowanie.