Chodzenie na studia jest fajne, ale może też wysadzić w powietrze. Czynsz, książki, jedzenie - lista wydatków na studia może być nieskończona.

Ale jeśli nie jesteś maniakiem college'u, sprawdź jedne z najlepszych MOOC (Massive Open Online Course), które możesz znaleźć za darmo. Należy pamiętać, że oferują one bezpłatne kursy online w formie podcastów wideo, wykładów audio i pisemnych poświadczeń, ale NIE ma kredytów ani stopni naukowych.

Otwarta inicjatywa edukacyjna Harvard Extension School udostępniła osiem bezpłatnych kursów Harvarda w formacie wideo. Nie musisz się tylko rejestrować, aby oglądać filmy z wykładów. Ilości, liczenie i prawdopodobieństwa, algebra abstrakcyjna, intensywne wprowadzenie do informatyki to niektóre z kursów niekredytowych, które są bezpłatne dla ogółu i prowadzone przez szanowanego wydziału Harvarda. Przejrzyj ponad 600 kursów wieczorowych i internetowych, z których wiele jest dostępnych za kredyty i za rozsądną cenę czesnego, jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze oferuje Harvard Extension School.

MIT OpenCourseWare (OCW) darmowa, otwarta publikacja treści i materiałów kursów MIT, które odzwierciedlają prawie wszystkie kursy prowadzone w MIT dla studentów i absolwentów. Ponieważ OCW nie jest inicjatywą godną zaufania lub absolwentem, nie ma procesu rejestracji ani rejestracji. Możesz pracować z materiałami we własnym tempie i w dowolny sposób.

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Williama i Flory Hewlett Foundation (tak, którzy stoją za komputerami HP), Otwarte Kursy Yale (OYC) oferują swoje niezwykłe wykłady i inne materiały dydaktyczne z niektórych kursów Yale w Internecie bezpłatnie. OYC obejmuje szeroki zakres dyscyplin w sztukach wyzwolonych, takich jak B. Nauki społeczne, humanistyczne, biologia i fizyka.

Każdy kurs zawiera serię wykładów utworzonych w wysokiej jakości filmach wraz z innymi materiałami kursu, takimi jak programy nauczania, problemy i sugestie dotyczące czytania. Wykłady są dostępne w postaci filmów do pobrania, wersji audio i zapisów. Wybitni naukowcy i naukowcy z Yale, którzy oferują doskonałe kursy dla początkujących, biorą udział w kursach Open Yale.

Bezpłatne kursy online Stanford są prowadzone przez regularny Wydział Stanforda i są szczególnie interaktywne. Zostały zaprojektowane tak, aby kontynuować wiodącą rolę Stanforda w zapewnianiu doskonałej edukacji dla jego studentów i całego świata. Podobnie jak w przypadku innych MOOC, nie otrzymasz uznania za swoją pracę, ale w Stanford otrzymasz opis pracy, jeśli ukończyłeś kurs. Kursy są oferowane na wielu różnych platformach dostaw, takich jak Coursera, Class2Go i Venture Lab.

Bezpłatne kursy online rozwiązują szereg innych wymagań, których zwykłe szkoły nie mogą spełnić i nie mają na celu zastąpienia formalnych dyplomów uznanej szkoły, która przyznaje stopień.