Wiadomo, że sauny oprócz korzyści relaksujących przynoszą korzyści zdrowotne. Jeśli zbudujesz saunę w domu, masz dostęp do oazy lub relaksu przez całą dobę. Korzyści wynikające ze świadomości, że Twoje miejsce jest czyste i wolne od infekcji. Sauna może zajmować miejsce i jest dość droga w budowie, ale ostatnio stała się bardziej przystępna cenowo i łatwiejsza do zainstalowania. Oto kilka rzeczy do rozważenia:

1. Wybierz miejsce dla swojej sauny. Wystarczyłby każdy obszar o średniej wielkości pięćdziesięciu stóp kwadratowych. Możesz przekształcić szafę, piwnicę, garaż i dodatkową łazienkę w kącik relaksacyjny. Sauny na świeżym powietrzu są lepsze w pobliżu basenów, takich jak szopa lub prysznic na świeżym powietrzu. Wybierając lokalizację, pamiętaj o dodatkowych kosztach, które będziesz musiał zapłacić za instalację i okablowanie zasilania.

2. Zbuduj ściany, podłogę i sufit do swojej sauny. Drewniane belki 2 x 4 są świetnymi materiałami na wszystkie strony pokoju. Upewnij się, że pod podłogą i nad sufitem jest miejsce na okablowanie. Zaizoluj swoją saunę za pomocą konwencjonalnych 15-calowych kąpieli izolacyjnych z włókna szklanego. Klasa izolacji ścian sauny musi wynosić 13, aby magazynować ciepło, a sufit powinien mieć ocenę od 22 do 26. Możesz także pokryć zewnętrzną część sauny cedrem Drewno liściaste odporne na wysokie temperatury.

3. Tworząc ściany, upewnij się, że są co najmniej dwa otwory wentylacyjne. Powinieneś znajdować się bezpośrednio nad grzejnikiem, aby zmniejszyć ryzyko niebezpiecznych oparów. Drugą można zainstalować od pierwszej do drugiej strony, aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza w środku. Zapewnia to równomierne rozprowadzenie ciepła i tlenu w środku.

4. Możesz zainstalować okno obok drzwi, które działa jak największy otwór wentylacyjny. Drzwi sauny otwierają się i muszą być odpowiednio zainstalowane w ramie, aby uniknąć utraty ciepła. Drzwi do sauny są dostępne u większości sprzedawców.

5. Piekarnik jest ważny do generowania ciepła. Możesz mieć piec, który wytwarza ciepło przez spalanie drewna. Ten typ zwykle zajmuje od 60 do 90 minut, zanim poczujesz pożądaną temperaturę. Spalanie drewna jest również uciążliwe i może być niebezpieczne z powodu dymu i oparów. Kuchenki elektryczne potrzebują tylko połowy czasu na wytworzenie wystarczającej ilości ciepła. W zależności od rodzaju i wielkości są one dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach. Śpiewanie pieca gazowego jest tańsze niż elektryczny i bezpieczniejsze niż piec na drewno. Jest to łatwe do utrzymania, ale musisz sprawdzić produkcję tlenku węgla, ponieważ ten rodzaj cząsteczki powietrza jest niebezpieczny przy wdychaniu w dużych ilościach.

6. Siedzenia do sauny muszą składać się z desek cedrowych. Siedzenia są zwykle zaprojektowane jako piętrowe łóżko bunkrowe, a długość musi być wystarczająca, aby ktoś mógł się wyciągnąć. Rozmiar sauny jest miarą pojemności siedzeń, którą można zainstalować.

Stworzenie sauny dla własnego domu to inwestycja, którą z pewnością docenisz w miarę starzenia się.