W dzisiejszym przemyśle rozrywkowym istnieje tylko jeden sposób, w jaki można wynająć zespół muzyczny lub jedynego artystę: pakiet reklam wideo. Ze względu na wszechobecność Internetu absolutną koniecznością jest rezerwacja. Ze względu na dostępność wysokiej jakości oprogramowania do edycji audio dni reklam audio minęły, ponieważ nie możesz wiedzieć, jak autentyczne jest to wykonanie. Praktycznie każdy potencjalny klient poprosi o film. Im szybciej się na to przygotujesz, tym lepiej.

Na szczęście przesyłanie wideo do witryny hostingowej, takiej jak YouTube lub Vimeo, nigdy nie było łatwiejsze, ponieważ prędkość Internetu rośnie. Jest to doskonała opcja szybkiego wysyłania materiałów. Jako agent nie tylko kosztuje Cię otrzymywanie fizycznych promocyjnych pakietów pocztą, ale także zajmuje więcej czasu i jest trudniejszy do przesłania. Cyfrowe pakiety reklamowe są zdecydowanie zalecane zamiast wydruków.

Wiedza o tym, co powinno być zawarte w pakiecie reklamowym i wiedza, jak ją stworzyć, to dwa zupełnie różne zwierzęta. Niestety dobre intencje często mogą być wprowadzane w błąd! Jako agent rezerwacji dla kilkudziesięciu muzyków i aktorów widziałem setki paczek od doskonałych po beznadziejne. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące wszystkich trzech składników pakietu, aby zapewnić, że pakiet jest tak stabilny, jak to możliwe:

wideo

* Absolutnie nie dłużej niż 10 minut. W rzeczywistości 5-7 minut jest idealne.

* Nie dołączaj całych piosenek. Każdy klip nie powinien być dłuższy niż 1 minuta. Zazwyczaj najlepiej jest dołączyć najbardziej rozpoznawalną część utworu.

* Najlepszy wybór to 7–10 utworów. Ważne jest, aby piosenki były jak najbardziej różnorodne. Jeśli jesteś zespołem imprezowym, upewnij się, że masz kontrastujące utwory z każdego gatunku, aby pokazać swoją wszechstronność.

* Interakcja! Podczas nagrywania w miejscu na żywo pamiętaj, by mieć chwile, kiedy rozmawiasz z publicznością lub prosisz ją, aby długo śpiewała. Jeśli nagrywasz w studio, skontaktuj się z aparatem i pokaż, ile radości masz.

* NIE STOISKA MUZYCZNE! Bardzo trudno jest wchodzić w interakcje z publicznością z twarzą na biurku muzycznym. Wiele zespołów i artystów korzysta ze stojaków i nuty, aby pomóc w występach na żywo, co jest w porządku, jeśli jest wykonywane dyskretnie. Ale w przypadku reklamy wideo dla potencjalnego nowego klienta pierwsze wrażenie jest kluczowe, a brak stojaków muzycznych jest znacznie bardziej profesjonalny.

* Staraj się mieć co najmniej 2 kąty kamery i naprzemiennie je w końcowym cięciu. Jeśli nie masz dostępu do profesjonalnej kamery wideo, jest to świetny sposób na zwiększenie wartości produkcji.

* Jeśli chcesz być reprezentowany przez agencję rezerwacji, taką jak nasza, pomocne jest posiadanie filmu „przyjaznego agentowi”, który nie zawiera żadnych danych kontaktowych.

* Jeśli chodzi o odzież, ważne jest, aby dobrze wyglądać. Unikaj dżinsów, trampek, sandałów i t-shirtów.

Lista utworów

* Umieść nazwę zespołu lub wykonawcy na liście utworów powyżej.
* Podziel wybór według gatunku, a nie wykonawcy lub alfabetu.

biografia

* Używaj poprawnej gramatyki! Pamiętaj o pierwszym wrażeniu.
* Unikaj długich list, które powodują, że biografia jest zbyt długa.
* Najlepsza jest biografia złożona z około 200–250 słów. Odpowiada to około 1-2 akapitom.
* Jeśli to możliwe, dołącz zdjęcie biografii zespołu lub strzał w głowę.

Idź i zarezerwuj się!