Więc jeździsz teraz na nartach, ale chciałbyś popchnąć się dalej? W tym miejscu wchodzimy - szczególnie dla ciebie (niewątpliwie z pomocą!). Wybraliśmy jedne z najlepszych terenów narciarskich dla tych, którzy szukają wyzwania lub chcą po prostu wziąć udział w obszarach innych niż jazda na nartach, takich jak saneczkarstwo lub jazda na skuterach śnieżnych. Co naprawdę ma znaczenie, gdy wysokość kurortu waha się od 4278 stóp w Austrii do fenomenalnych 9600 stóp w Stanach Zjednoczonych? Tak czy inaczej jesteś na górze!

1. Dobrym punktem wyjścia jest teraz Les Deux Alpes, Francja. Ośrodek ten jest jednym z najwyższych w Europie i oferuje szeroki wybór stoków odpowiednich dla wszystkich narciarzy. Kiedy myślisz o ośrodkach narciarskich dla nastolatków / zaawansowanych narciarzy, wiesz, że chcesz wyzwania! W Les Deux Alpes masz taką możliwość - jest kilka ekscytujących zjazdów poza trasami, szczególnie dla zaawansowanych narciarzy. Zaleca się wynająć przewodnika na wycieczkę poza trasą Mecca La Grave. Jeśli jednak po dniu spędzonym na nartach masz ochotę rozejrzeć się po mieście, przekonasz się, że Les Deux Alpes oferuje fantastyczną atmosferę, szeroką gamę sklepów, odkryty basen i lodowisko oraz wiele tętniących życiem barów i restauracji. restauracji. Zapytaliśmy AJ z Igluskiego, który ośrodek poleciłby jako zaawansowanego narciarza. „Les Deux Alpes jest królem ośrodków narciarskich dla nastolatków. Całe miejsce wygląda jak skatepark. Jest światowej klasy park terenowy, który przyciąga wszystkich młodych ludzi spędzających cały dzień”.

2. We Francji, z zasięgiem od 1550 do 3550 m oraz ośrodkiem o wysokości 6069 stóp, Val d Isere jest przez wielu uważany za największy teren narciarski na świecie, ponieważ wielu z nich bardzo trudno go krytykować. Ośrodek oferuje jedne z najlepszych stoków we Francji z najlepszymi après-ski, jakie można śledzić - prawie idealne! Après-ski jest trudny do pokonania i jest znany z szerokiej gamy tętniących życiem barów i słynnego Dick's Tea Bar.

Ten ośrodek jest połączony z innym, Tignes, i tworzy „Espace Killy”, który jest jednym z najbardziej różnorodnych terenów narciarskich w Europie i przez przypadek sprawia, że ​​to połączenie jest prawdziwym rajem dla narciarzy.

3. Teraz do Morzine i Avoriaz - wciąż we Francji! Te dwa kurorty tworzą majestatyczny obszar Portes de Soleil, który osiąga ogromne 650 km tras. Jednak nie mogą być bardziej kontrastowe i podobne. Morzine to malownicze miasto Sabaudii w starym stylu z dziewiczym centrum, w którym miasto jest pełne charakteru i uroku. Potem jest Avoriaz; Charakteryzuje się oszałamiającą, nowoczesną architekturą, która nie powoduje utrudnień w ruchu, oferuje narciarstwo na wyciągnięcie ręki i ma nowy kompleks rekreacyjny dla basenów, który jest znany jako „najbardziej imponujący park wodny w Alpach (Aquariaz), który przyciąga dzieci”. Burton Stash jest uważany za „najlepszy park przyrody we Francji”, nie wspominając o wysoce polecanym parku narciarskim w Avoriaz. - oba cytaty z AJ z Igluskiego.

A jeśli szukasz doskonałej après-ski, to dobrze trafiłeś! Dzięki zabawnej i przyjaznej atmosferze jest fantastycznym miejscem do poznawania nowych ludzi lub przebywania z tymi, z którymi przyszedłeś i zawsze miło spędzając czas, ciesząc się zapierającym dech w piersiach otoczeniem.

4. St. Anton, Austria w centrum Arlberg Ski Circus, został gorąco polecony i jest jednym z najlepszych terenów narciarskich w Europie! Daniel Robinson, 18 lat, streścił Świętego Antoniego i powiedział do nas: „W mieście dużo się dzieje i zwykle są naprawdę dobre warunki śniegowe”. Wiele innych osób uważa ośrodek za mocno ugruntowany. Ośrodek ma duży teren narciarski z fantastycznymi stokami narciarskimi i stokami dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania. Podobnie jak w St. Anton, trasy te rozciągają się na sąsiednie wioski St. Anton. Christoph, Lech, Zürs, a teraz Warth prowadzą do obszaru narciarskiego o łącznej długości 340 km.

Teren narciarski znany jest z niesamowitych widoków, a specjalną cechą tego ośrodka jest to, że można spodziewać się stałego śniegu każdej zimy. Czy to na stokach, poza trasami czy na nartach biegowych - możesz polegać na pewnej zimowej krainie czarów. Jeśli masz ochotę zrobić sobie krótką przerwę od jazdy na nartach w ciągu dnia, rozważ liczne zajęcia poza nartami. Możesz wybierać spośród następujących opcji: saneczkarstwo, jazda na łyżwach, pokazy narciarskie (tylko w środy), a nawet squash, wspinaczka, tenis lub kręgle!

5. W końcu wracamy do Francji, do Flaine. Ośrodek otoczony jest zjawiskowymi zabytkami, ponieważ znajduje się w samym sercu imponującego „Wielkiego masywu” z ponad 265 km fantastycznych tras narciarskich. Flaine to duży, zróżnicowany teren narciarski na wysokości 5249 stóp, znany ze swoich fantastycznych warunków śniegowych i obiecanego słońca, a także popularnego parku Jam Park. Jest to idealne miejsce do ćwiczenia sztuczek, a także obserwowania profesjonalistów, od początkujących do zaawansowanych na ogromnej otwartej przestrzeni.

Ten ośrodek ma wszystko - fantastyczne wrażenia z jazdy na nartach, malownicze otoczenie i tętniące życiem nocne życie. Duża wysokość zapewnia niezawodne warunki śniegowe przez cały sezon.

Inne sugestie na naszej stronie na Facebooku to:

Whistler, Kanada - znany jako numer jeden region narciarski w Ameryce Północnej, położony obok Blackcomb Mountain i oferujący duży wybór 100 tras ze średnio 10 m śniegu w sezonie zimowym!

Les Menuires, Francja - położone między Val Thorens i Saint-Martin-de-Belleville, to świetny wybór dla narciarzy, którzy chcą jeździć na nartach w 3 dolinach bez przekraczania brzegu! Jeśli zejdziesz do wioski, znajdziesz fantastyczny wybór restauracji, barów, sklepów i klubów nocnych.

Châtel we Francji - także ośrodek wypoczynkowy w Portes de Soleil - to Châtel. Dzięki mieszance stoków dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania, ten ośrodek jest idealny, jeśli myślisz o bardziej intensywnym wysiłku. Dzięki fantastycznemu wyborowi barów i restauracji oraz dobrej atmosferze après-ski wakacje na nartach w Châtel są idealne dla każdego!

May Johnson, lipiec 2014 r