Opcje finansowania działalności gospodarczej oferowane są przez wiele niebankowych firm finansowych w Kanadzie. Oferują one szereg rozwiązań biznesowych, z których wszystkie są różne, ale nadal pozwalają osiągnąć cele w zakresie przepływów pieniężnych i kapitału obrotowego. Rzeczywiście, są odpowiedzią na … Podejrzewasz, że nie było problemów z finansowaniem banku.

Wyzwanie dla właścicieli firm i menedżerów finansowych polega na tym, aby dowiedzieć się, kim są te źródła i co mogą zrobić dla Twojej firmy. Wiele firm i branż ma specjalne potrzeby.

Kiedy myślisz o właściwym rodzaju finansowania korporacyjnego dla swojej firmy, ważne jest, aby myśleć o seniorach i juniorach! Co rozumiemy przez ten komentarz? Wystarczy, że starszy pożyczkodawca chce całego bezpieczeństwa w Twojej firmie, co zwykle jest objęte dokumentem GSA – General Security Agreement. Wyzwaniem staje się zatem pozyskanie innych rodzajów rozwiązań w zakresie przepływów pieniężnych i długów, których nie można zarabiać.

Kanadyjskie Czarterowane Banki są dobrym przykładem starszego kredytodawcy. Ale kiedy to źródło kapitału nie jest dostępne, wiele firm wybiera dziś pożyczkodawców opartych na aktywach, aby mogli uzyskać dostęp do różnych aktywów w swojej działalności, ale z większą elastycznością.

W niektórych przypadkach Twoja firma może potrzebować „pożyczki pomostowej” – rozwiązują tymczasowe ograniczenia kapitałowe. Są „pomostem” do przyszłego refinansowania Twojej firmy.

Firmy leasingowe należą do wyspecjalizowanych pożyczkodawców, którzy finansują zarówno nowy, jak i używany sprzęt, w tym oprogramowanie. Rzeczywiście, podczas gdy wiele firm uważa, że ​​kwalifikują się do finansowania VC lub private equity, są słabymi kandydatami do tego rodzaju finansowania. Wielu właścicieli i menedżerów finansowych inwestuje dużo czasu i pieniędzy w przedsięwzięcia typu venture capital / equity, aby przekonać się, że nie są gotowi na tego rodzaju rozwiązanie kapitałowe.

Czy jest taki wniosek? Uważamy, że jeśli szukasz firmy finansującej zadłużenie komercyjne i przepływy pieniężne, dobrym wyborem są alternatywni pożyczkodawcy niebankowi.

Jakie rodzaje finansowania mogą uzyskać alternatywni pożyczkodawcy? W rzeczywistości istnieje wiele rozwiązań biznesowych w zakresie finansowania dłużnego, linii kredytowych opartych na aktywach, finansowania ulg podatkowych, strategii leasingu zwrotnego, pożyczek franczyzowych, finansowania dłużnego, znanego również jako faktoring itp.

Znajdź i porozmawiaj z zaufanym, wiarygodnym i doświadczonym kanadyjskim doradcą ds. Finansów korporacyjnych, który ma udokumentowane osiągnięcia w komercyjnej niebankowej firmie finansowej w Kanadzie.