Inżynier jest najmądrzejszą postacią człowieka. To nie jest tylko stwierdzenie. Wyjaśnia szczegółową historię. Lekarz ryzykuje jedno życie na raz. Adwokat ryzykuje sprawę przy próbie. Kucharz natychmiast ryzykuje posiłek. Jednakże, jako inżynier, ponosisz wielką odpowiedzialność, ponieważ zawalony most może zatrzymać tysiące ludzi na raz. Rozbity samolot może zniszczyć setki rodzin w jednym przypadku. Nieudana tama może szybko strawić tysiące wiosek i miast. Bycie inżynierem to jedno z największych zadań, jakie można wykonać w życiu. Nie tylko odpowiedzialność za życie, ale także za postęp i rozwój. Historia ludzkości ewoluowała wokół historii sukcesu naukowców i inżynierów.

Nic dziwnego, że inżynieria jest obecnie preferowaną opcją kariery dla studentów kierunków ścisłych. A ponieważ nasz nowoczesny system edukacji jest ukierunkowany na specjalizację, uczniowie mogą zdecydować się na przyjęcie do szkoły inżynierskiej. Tutaj staramy się omówić i wyjaśnić niektóre z najbardziej popularnych i popularnych prądów (zwanych również gałęziami) współczesnego systemu kursów inżynierskich.

 1. IT i inżynieria

  Komputery okazały się prawdziwym zbawieniem dla ludzkiej żądzy wiedzy i rozwoju w ciągu ostatnich trzech dekad. Dlatego nietrudno zrozumieć, dlaczego IT i inżynieria od wielu lat są jedną z najpopularniejszych i najważniejszych dziedzin inżynierii. W dzisiejszych czasach, ponieważ komputery już zabezpieczyły swoją obecność w programach nauczania w szkole podstawowej i stanowią integralną część kolekcji dziecięcej w domu, bez wątpienia stały się niezwyciężoną częścią życia ludzkiego.

  Inżynieria informatyczna obejmuje badania, badania i rozwój w związku z architekturą, zarządzaniem i udostępnianiem systemów informatycznych i aplikacji, które mają zarządzać lub używać zarówno oprogramowania, jak i systemów sprzętowych.

  Jako informatyk możesz wybrać imponującą karierę w dziedzinie rozwoju systemu, branży telekomunikacyjnej, administracji bazami danych, rozwoju aplikacji, badań i rozwoju sprzętu, rozwoju aplikacji multimedialnych i wielu innych dziedzin.

 2. Inżynieria elektroniczna i komunikacyjna

  Komunikacja była kluczowym czynnikiem w rozwoju człowieka. Elektronika była ważną częścią ludzkiego życia przez ostatnie 100 lat. Wynalazek radia, telefonu i telewizji wywołał tę rewolucję, a później urządzenia nowej generacji zmieniły sposób życia z powodu niższych kosztów technologii. Dzisiaj smartfony, inteligentne zegarki, inteligentne aparaty fotograficzne, inteligentne okulary i wiele innych innowacyjnych urządzeń zmieniły ogólnie życie.

  Inżynieria elektroniczna i komunikacyjna oferuje możliwość studiowania i badań w dziedzinie transmisji i transmisji informacji za pośrednictwem różnych mediów, takich jak kable, sygnały radiowe, światłowody itp.

  Inżynier elektronik i komunikator może zdecydować się na pracę w różnych obszarach, takich jak: B. w projektowaniu urządzeń elektronicznych, w badaniach i rozwoju w związku z nowymi inteligentnymi urządzeniami, układami scalonymi i interfejsami oprogramowania itp.

 3. inżynieria

  Można powiedzieć, że ślady istnienia inżynierii mechanicznej z 3500 pne. Chr., Czas wynalezienia koła, można łatwo podkreślić. Wynalazek koła jest uważany za najważniejszy wynalazek na świecie. Inżynieria mechaniczna przyczynia się do większości maszyn. Otacza nas obcinacz do paznokci, łamacz kamieni, uchwyt na czajnik, ogromne urządzenie do robót ziemnych, zamek w sukience i największa zapora na świecie. Inżynierowie mechanicy sprawili, że nasze życie na przestrzeni lat było bardzo łatwe i produktywne.

  Inżynierowie mechanicy zajmują się produkcją i budową maszyn, montażem i konserwacją elektrowni, silników i wielkich maszyn itp. Przemysł motoryzacyjny jest jednym z największych układnic w branży inżynierii mechanicznej.

  Inżynieria mechaniczna koncentruje się na badaniach i rozwoju koncepcji i wdrożeń maszyn. Jest integralną częścią przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, ciężkiego i inżynierii lądowej.

 4. Inżynieria lądowa

  Mężczyzna jest istotą społeczną i uwielbia budować społeczeństwo i żyć jako część społeczeństwa. Te instytucje społeczne obejmują kolonie i rynki złożone z budynków i innych budowli. Inżynieria lądowa stanowi integralną część ludzkiego stylu życia i przestrzeni życiowej od zarania cywilizacji.

  Inżynieria lądowa dotyczy koncepcji, planowania i realizacji projektu, struktury i architektury konstrukcji fizycznych i obiektów naturalnych.

  Jako inżynier budowlany możesz kontynuować karierę w budownictwie, rozwoju nieruchomości, inżynierii lądowej, urbanistyce, planowaniu i budowie mostów i tam, technikach środowiskowych i zagospodarowaniu terenu itp.

 5. Elektrotechnika

  Wynalezienie elektryczności było rewolucyjnym wydarzeniem w historii nauki i rozwoju człowieka. Dostępność energii elektrycznej okazała się później kluczowa dla użyteczności i zastosowania większości wynalazków i odkryć. Dziś nie możemy już sobie wyobrazić naszego życia bez prądu. Energia elektryczna stała się tak ważna dla ludzkiego życia, że ​​rządy są oceniane na podstawie kryteriów wysiłku włożonego w udostępnienie energii elektrycznej ostatniej osobie w społeczeństwie. Elektrotechnika znana jest jako przemysł wiecznie zielony ze względu na swoje znaczenie. Najlepsze kolegium inżynieryjne zdecydowanie oferuje ten strumień w swoich instytutach.

  Elektrotechnika zajmuje się rozwojem i utrzymaniem systemów wytwarzania i dystrybucji energii. Jest to rodzaj branży czasu rzeczywistego, ponieważ energii elektrycznej nie można magazynować na dużą skalę. W przypadku małych, rozproszonych krótkoterminowych kopii zapasowych, akumulatory, falowniki i zasilacze UPS mogą być używane do przechowywania i użytkowania energii elektrycznej.

  Inżynier elektryk może pracować jako inżynier w różnych obszarach, takich jak wytwarzanie i dystrybucja energii elektrycznej, kontrola jakości i bezpieczeństwa w systemach elektrycznych, projektowanie i produkcja różnych komponentów elektrycznych itp.

To było 5 głównych kierunków edukacji inżynierskiej. Omówimy jeszcze 5 strumieni w następnej części tych nagrań.