Stosowanie zasad naukowych i fizycznych stanowi główny problem inżynierii lądowej. Niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem, czy uczysz się nim, musisz dobrze opanować matematykę i fizykę. Ważne jest, aby mieć aktualne książki z zakresu inżynierii lądowej, które obejmują wszystkie główne obszary tego bardzo dynamicznego obszaru. Aby zostać profesjonalnym inżynierem, musisz zdać i zdać egzamin pisemny z zasad i praktyki inżynierskiej (PE). Poniżej znajdują się jedne z najlepiej sprzedających się książek na temat inżynierii lądowej, które pomogą Ci lepiej przygotować się do tego obszaru i przygotować się do egzaminu PE.

Indranil Goswamis Podręcznik do kompleksowego testu PE w budownictwie: zakres i głębokość jest prawdopodobnie najlepszą książką do testowania PE. Książka zawiera rzeczywisty format egzaminu, dzięki czemu można zapoznać się ze strukturą egzaminu. Obejmuje nie tylko rzeczy, które musisz wiedzieć, aby zdać egzamin, ale także stanowi ważne źródło informacji w miejscu pracy. Książka zajmuje się ważnymi tematami w inżynierii lądowej, takimi jak budynki, geotechnika i inżynieria lądowa.

Moduł Civil PE Professional do budowy egzaminów inżynierskich autor: Ruwan Rajapakse to zeszyt ćwiczeń, który zawiera przykładowe problemy podobne do rzeczywistego egzaminu. Zawiera także przykłady i rozwiązania krok po kroku, w tym ilustracje. Książka obejmuje różne tematy, takie jak poziome i pionowe łuki konstrukcji autostrad, budynki wielopiętrowe, oznaczenia stosów o jakości konstrukcyjnej, obliczenia wydajności maszyn i wiele innych.

Jeśli szukasz dobrego podręcznika do codziennego użytku, Analiza i zachowanie struktur Edwin Rossow byłby dobrym wyborem. Jest to doskonałe odniesienie dla studentów inżynierii lądowej, ponieważ podkreśla założenia i ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu modeli matematycznych do analizy. Książka pomaga także rozróżnić różnice między problemami nieliniowymi i liniowymi.

Jerry Nathansons twierdzi, że technologia ochrony środowiska jest również integralną częścią inżynierii lądowej Podstawowa technologia środowiskowa: zaopatrzenie w wodę, gospodarka odpadami i kontrola zanieczyszczeń jest dobrym wyborem dla studentów lub inżynierów, którzy chcą lepiej zrozumieć chemię, geologię, biologię i hydraulikę. Jest to łatwa do odczytania książka, która zawiera wprowadzenie do powiązanych tematów, takich jak ochrona środowiska, gospodarka odpadami lub zaopatrzenie w wodę. Ta książka jest również dobrą książką dla profesjonalistów w dziedzinie zdrowia publicznego lub kontroli jakości środowiska.

Istnieją inne książki dotyczące niektórych dziedzin inżynierii lądowej. A ponieważ ta branża jest bardzo szeroka, lepiej jest określić obszary, które należy poprawić, i wyszukać w Internecie książki, które są dla Ciebie najlepsze.