Czy myślisz o wakacjach w Szwajcarii? Małe miasteczko Portes du Soleil znajduje się w Alpach Szwajcarskich. Jest to małe miasteczko o tradycyjnej architekturze z Wallis i atmosferze. Znajduje się na dużym terenie narciarskim o tej samej nazwie - Porte du Soleil - co oznacza bramy słońca.

Obszar ten leży między Blanc we Francji a Jeziorem Genewskim w Szwajcarii w Alpach Szwajcarskich. W odległości kilku godzin od Genewy znajduje się około 400 kilometrów kwadratowych połączonych ze sobą terenów narciarskich. Można tu znaleźć jednych z najlepszych narciarzy na świecie, ponieważ jesteś w Alpach i masz bogatą historię.
Obszar ten jest popularny wśród narciarzy, snowboardzistów i innych sportów zimowych. Lato to także dobry czas na wizytę tutaj. W całym regionie biegną ścieżki rowerowe i turystyczne.

W regionie Portes du Soleil jest 13 połączonych ze sobą ośrodków narciarskich, w tym Les Gets, Morzine, Avoriaz, Champery, Morgins, Abondance, Les Crosets, La Chapelle and Abulance, Chatel, Saint-Jean i Aulps, Montriond, Targon i Champoussin. W regionie Portes du Soleil znajduje się 230 wyciągów krzesełkowych, które regularnie poruszają się po nowym terenie. Możesz jeździć na nartach we wszystkich 13 obszarach narciarskich ze specjalnym karnetem narciarskim. Morzine było starą społecznością rolniczą, a obszar wydobywania łupków stał się terenem narciarskim. Każde z tych starożytnych miast jest wyjątkowe i ma swoją własną historię do opowiedzenia. W tej dziedzinie można odkryć wiele historii.

Portes du Soleil to bardzo dobre miejsce dla rodzin. Teren jest bardzo zróżnicowany dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Wielu narciarzy woli trzymać się najbliżej swojego ośrodka, ale cała trasa jest wyjątkowym doświadczeniem dla żądnych przygód narciarzy. To raczej przygoda niż jazda na nartach. Doskonałym dodatkiem do Twojej przygody jest jazda na nartach przez szwajcarską granicę do Champery, małej wioski w odległej dolinie.
Przeliczanie walut - od 1 marca 2009 r. 100 USD będzie równe 117 frankom szwajcarskim CHF.
Zaplanuj z wyprzedzeniem paszport, oszczędzaj czas i zaktualizuj paszport pocztą do biura paszportu USA. Szwajcaria jest stroną układu z Schengen. Dlatego obywatele USA mogą wjechać do Szwajcarii bez wizy na okres do 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych. Paszport powinien być ważny przez co najmniej trzy miesiące po długości pobytu.

Szwajcaria ma niski wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy. Dobra opieka medyczna jest powszechna. Departament Stanu wezwał Amerykanów do skontaktowania się z ich towarzystwem ubezpieczeń zdrowotnych przed wyjazdem za granicę w celu potwierdzenia, czy ich polisa jest ważna za granicą. Transport publiczny w Szwajcarii i Liechtensteinie jest doskonały.