CZAS NA Skoncentrowanie się na NAJWIĘKSZYCH PIRACACH NIGERIC MUSIC INDUSTRY

Uważam za ironię, że kiedy mówimy o piractwie w Nigerii, mówimy tylko o marketerach na rynkach takich jak Alaba i gdzie indziej. Dla prawie wszystkich w nigeryjskim przemyśle muzycznym, pisarzy rozrywkowych, a nawet rządu piractwo muzyczne wydaje się zaczynać i kończyć u lokalnych sprzedawców detalicznych, którzy odtwarzają popularne piosenki bez płacenia tantiem muzykom. Nic nie może być dalsze od prawdy!

Jako namiętny zwolennik branży i interesariusz, który zainwestował miliony w karierę wielu artystów w ciągu ostatnich dwóch lat, uważam, że wszyscy pozwoliliśmy sobie pójść w kierunku czerwonego śledzia i złego kierowania piractwem, które prawdopodobnie niesione przez ignorancję, strach lub zwykłe oszustwo naszych przywódców w tej walce.

Jak wszyscy możemy potwierdzić, stacje radiowe są bardzo dużą częścią naszego życia rozrywkowego i muzycznego w Nigerii. Z ponad 300 stacjami radiowymi nadającymi muzykę przez całą dobę, wciąż jestem zaniepokojony, że martwimy się opłatami licencyjnymi Alaby, jeśli prawdziwe pieniądze mają być ścigane w stacjach radiowych i telewizyjnych. Wreszcie, prawo jest bardzo jasne, że opłaty licencyjne MUSZĄ być płacone różnym posiadaczom praw autorskich za każdym razem, gdy muzyka jest nadawana.

Stacje radiowe są z definicji głównymi odbiorcami utworów muzycznych. Program większości stacji radiowych składa się z ponad 90% muzyki. Najważniejsze, co sprzedają publiczności, to muzyka. Słuchacze słuchają głównie muzyki ze stacji takich jak Rhythm FM Wazobia, Classic FM, Eko FM i Inspiration FM. Firmy i firmy reklamowe reklamują się także w stacjach radiowych, ponieważ docierają do rynku docelowego z muzyką. Stacje radiowe umrą z dnia na dzień bez muzyki dla słuchaczy. Aby zrozumieć kluczowy element muzyki dla stacji radiowych, możesz wyobrazić sobie Rhythm FM, Classic FM, Raypower lub Wazobia FM bez odtwarzania muzyki przez zaledwie miesiąc. Gwarantuję, że WSZYSTKO już dawno zakończy działalność. Ale jakie wysiłki podejmują te stacje, aby zapłacić odpowiednie tantiemy tym, którzy wykorzystują swoje talenty i zasoby do tworzenia tej muzyki?

Ironią jest to, że chociaż te stacje radiowe wydają miliardy Nairy na pensje, paliwo, transport, naprawy, wyposażenie itp., Rzadko wspominają o płaceniu tantiem miejscowym artystom w ramach swojego budżetu. W przeciwnym razie artyści nie wiedzą o tym lub nie czują tego. Myślę, że nadszedł czas, aby publicznie rzucić wyzwanie tym stacjom radiowym, ile wydają one co roku na wydatki operacyjne i jaki procent z nich jest wykorzystywany na największy surowiec (tj. Muzykę), z którym przygotowały swoje programy.

Dla tych, którzy mogą potrzebować trochę kontekstu, aby zrozumieć, jak duży jest ten ignorowany słoń, podam przykład DEALERA SAMOCHODOWEGO. Najważniejsze, co sprzedaje dealer to samochody. Teraz wyobraź sobie dealera, który tworzy budżet na cały rok bez budżetu na zakup samochodu! Lub wyobraź sobie sklep z projektantami mody, który tworzy budżet na cały rok bez budżetu na zakup odzieży. Albo jeszcze lepiej, wyobraź sobie firmę gazetową planującą budżet bez kupowania papieru gazetowego. Dzieje się tak jednak w salach posiedzeń większości stacji radiowych w Nigerii. Po prostu biorą muzykę za pewnik, tylko dlatego, że większość naszych artystów jest ignorantami i rozpaczliwie chce, aby ich muzyka została odtworzona.

Tak więc płacenie tantiem za muzykę odtwarzaną w stacjach radiowych pozostało wielkim słoniem w pokoju radiowym, który ignorujemy od lat w tym kraju, i myślę, że nadszedł czas, aby ktoś zaczął rozmawiać z tym gigantycznym słoniem, jeśli kiedykolwiek to zrobimy Miejcie sprawiedliwość i uczciwość w tym kraju.

Walka z piratami Alaby jest z pewnością dobrą walką, ale uważam, że w 2011 r. Powinna się odbyć bardziej satysfakcjonująca walka z piractwem przeciwko stacjom radiowym i muzycznym programom telewizyjnym. Ta walka jest o wiele lepsza dla artystów i stowarzyszeń zbiorowego zarządzania, ponieważ szanse są spore. Wygrywanie i płacenie jest znacznie wyższe niż walka z fantomami i złymi, pozbawionymi twarzy piratami Alaba, których nikt nie wydaje się identyfikować. Z drugiej strony stacje radiowe mają nazwy i identyfikowalnych właścicieli. Stacje radiowe są regulowane przez rząd, co może zmusić je do właściwego postępowania. Stacje radiowe to jednostki fizyczne, które można zamknąć i zbojkotować. Dlaczego więc zostawiamy słonia bez podszewki w pokoju radiowym, ścigając duchy w Alabie? Uważam, że zasoby rządowe, artyści, prawnicy i organizacje zbiorowego zarządzania powinny być skoncentrowane na stacjach radiowych i programach telewizyjnych z muzyką w roku 201 Mamy większą szansę na wygraną w tej walce!

Dlatego sugeruję, aby szef COSON, Tony Okoroji i szef MCSN, Mayo Ayilaran, nie droczyli się nawzajem na temat tego, kto powinien pobierać opłaty licencyjne, ale raczej, że powinni się spotkać, aby zapewnić, że nasze stacje radiowe nadają duże słonie w salach radiowych karmić w całym kraju. Sugeruję również, że jeśli nowa NIGERIAN COMMISSRIGHT COMMISSION chce zapisać swoje imię w historii, & # 39; powinien wpisać & # 39; w rozgłośniach radiowych w całym kraju, z odpowiednimi przepisami i wymagającymi, aby słoń otrzymał tantiemy dla nigeryjskich artystów ...

Rozumiem oczywiście, że wiele wielkich nazwisk w branży muzycznej jest zbyt wystraszonych, aby stawić czoła stacjom radiowym i domagać się sprawiedliwości, ponieważ obawiają się, że ich artyści znajdą się na czarnej liście tych stacji radiowych, ale myślę, że ta walka może GANZE Industrie bierze udział w walce ze wspólnym wysiłkiem, który wykorzystuje wszystkie dostępne nam środki prawne, w tym maszyny państwowe, postępowania sądowe, bojkot, strajk okupacyjny i linię pikiet dla każdej stacji, która odmawia właściwego postępowania robić ...