Budownictwo

Pomysły na projektowanie biur domowych dla komfortowego środowiska pracy

By 17 lutego 2020 No Comments

Chociaż tworzysz przede wszystkim przestrzeń do pracy lub biuro domowe, ważne jest, aby nie zwracać uwagi na relaks przy formułowaniu pomysłów na projekt biura domowego. Bez naturalnej interpunkcji dnia w ruchliwym biurze miasta czas może wydawać się przeciągać. Kiedy te chwile się zdarzają, często lepiej jest całkowicie wyłączyć na krótki czas, a następnie wrócić do pracy odświeżonej. Fotel, muzyka, gorące / zimne napoje, materiały do ​​czytania - wszystko to pomoże kontrastować z główną działalnością.

Jedną z wielkich zalet domowego biura do pracy jest to, że możesz dostosować go do własnych wymagań, jednocześnie wyrażając swój osobisty styl. Ten styl nie musi być zbyt oparty na faktach, ale może w pewien sposób odzwierciedlać aktywność, w którą się angażujesz lub tylko twoje osobiste preferencje. Można również wziąć pod uwagę przyjemne aspekty, takie jak zapach pokoju i hałas w tle. Pomyśl o pięknie urządzonym pokoju, który może pachnieć jak hiacynty. Żonkile wieją wiatr za oknem, aw tle słychać kwartet smyczkowy. Kto potrzebuje teraz urzędu miasta?

Planując biuro domowe lub miejsce do pracy, kuszące jest natychmiastowe opracowanie wspaniałych pomysłów na schematy kolorów podobne do biznesowych itp., Ale najpierw należy rozważyć wiele innych podstawowych rzeczy.

Oto lista kontrolna pytań, które pobudzą Twoje pomysły:

 • Czy musisz być w bliskim kontakcie z niektórymi pokojami w swoim domu, czy też preferowana jest lokalizacja zdalna?
 • Czy oddzielny dostęp jest pożądany?
 • Jakie działania będą miały miejsce w pokoju?
 • Jakiego sprzętu potrzebują te działania?
 • Jakie usługi (np. Telefon, bieżąca woda, ogrzewanie, wentylacja) są wymagane?
 • Jak oświetlisz różne aktywności (zarówno światłem naturalnym, jak i sztucznym)?
 • Jakie są wymagania dotyczące przechowywania?

Inne kwestie do rozważenia to:

 • Udogodnienia dla gości (miejsca do siedzenia, szatnia, parking itp.);
 • Dźwiękoszczelność (w celu wykluczenia lub ograniczenia hałasu);
 • Przestrzeń i wyposażenie dla zaproszonych pracowników (np. Księgowych, tymczasowych sekretarek);
 • Bezpieczeństwo (zamki, sejfy, alarmy itp.);
 • Bezpieczeństwo (np. Podłogi antypoślizgowe, ochrona przeciwpożarowa).

dekoracje

Styl, z którego korzystasz w miejscu pracy, zależy w dużej mierze od jego wymiarów i osobistych preferencji. Cokolwiek to jest, Twoja aktywność może wymagać pewnej ilości sprzętu, dobrej pracy lub miejsca na podłodze i dużej ilości miejsca do przechowywania. Dlatego zaleca się, aby twoja przestrzeń była nieco rzadka, aby robić wszystkie te rzeczy, które muszą być uwzględnione bez wywoływania przeciążenia. Jeśli przestrzeń ma być wykorzystywana do celów zawodowych, staraj się unikać tworzenia zbyt domowego stylu, w przeciwnym razie możesz uznać, że twoja praca nie jest traktowana poważnie.

Zdjęcie

Spróbuj od początku zaplanować miejsce do magazynowania, zamiast losowo się rozwijać. Zdecydowanie ponownie wykorzystaj istniejące meble, ale twórz i instaluj tam, gdzie to możliwe, aby uzyskać szczuplejszy, bardziej zorganizowany i bardziej wydajny wygląd.

oświetlenie

Chociaż oświetlenie znajduje się w miejscu pracy, nie musi działać, dopóki spełnia swoje zadanie. Skoncentruj się na zapewnieniu dobrego poziomu ogólnego oświetlenia i zadbaniu o to, aby niektóre zadania pojawiały się we właściwym kierunku w dobrym, nieoślepiającym świetle.