Budownictwo komercyjne jest często arbitrem zmieniających się warunków ekonomicznych. Projekty budowlane oznaczają zarówno poprawę gospodarki, jak i szansę na poprawę gospodarki danego obszaru. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej interesujących faktów.

Ten rodzaj działalności pomaga zarówno organom publicznym, jak i prywatnym. Duże nowe szkoły w obszarach, w których przemieszczają się ludzie, dają uczniom możliwość nauki w najnowocześniejszych placówkach. Nowe budynki biurowe tworzą miejsca pracy w regionie, a spirala wzrostowa trwa. Budynki są nie tylko korzystne dla użytkowników, ale sam proces budowy zapewnia pracownikom solidną pracę przez kilka miesięcy, a projekt budowlany jest przeznaczony bezpośrednio na lokalną gospodarkę.

Stany Zjednoczone zajmują drugie miejsce na świecie pod względem tej konstrukcji, niezależnie od tego, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. Do 10% wszystkich budowli komercyjnych znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a Nowy Jork jest miastem o największej komercyjnej konstrukcji – 8,5 miliarda dolarów (co odpowiada miliardowi z literą B) w 2013 roku. zbudowany dla budynków mieszkalnych. Houston i Dallas podążyły za Nowym Jorkiem. Te dwa miasta wydały 10 miliardów dolarów na projekty komercyjne w 2013 roku.

Jednym z największych trendów w budownictwie komercyjnym jest zielony budynek. Eksperci z Agencji Ochrony Środowiska zakładają, że do 48% nowego budynku zostanie zbudowanych przy użyciu przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych do 2017 r. Finansowo może to oznaczać do 145 miliardów dolarów.

Do 2018 r. 84% firm mieszkaniowych planuje zaklasyfikować przynajmniej część swoich projektów budowlanych jako zielone. Aby dowiedzieć się, jaki będzie to miało wpływ na ogólną gospodarkę, projekty mieszkaniowe powinny stanowić do 5% obecnego produktu krajowego brutto w USA. Ponieważ coraz więcej firm wyposaża swoje plany w zielone budynki, może to oznaczać, że nawet 18% PKB opiera się na zielonych budynkach.

Duże biurowce również stają się zielone. Certyfikacja LEED stanie się głównym standardem, a od 2012 r. Producenci będą w 41% przyjaźni dla środowiska. Jak szybko rośnie wzrost? Pamiętaj, że w 2005 r. Tylko 2% budownictwa komercyjnego i niemieszkaniowego było przyjazne dla środowiska. Nic dziwnego, że stany takie jak Hawaje i Kalifornia są liderami projektów LEED.

Jednak nie tylko Stany Zjednoczone są zainteresowane zielonym budownictwem. Certyfikaty LEED na całym świecie stają się coraz bardziej powszechne. Badanie opublikowane na początku tego roku wykazało, że 69 000 projektów LEED realizowanych jest w 150 różnych krajach na całym świecie.

Konstrukcja ta jest ważniejsza niż kiedykolwiek dla światowej gospodarki, a wzrost liczby takich projektów w ostatnich latach sygnalizuje pozytywną zmianę po globalnej recesji z lat 2008/09 i późniejszym niewielkim ożywieniu. Dzięki planom bardziej przyjaznym dla środowiska niż kiedykolwiek wcześniej, komercyjne projekty budowlane będą również bardziej ekologiczne, co oznacza, że ​​wszyscy będą z nich korzystać przez wiele lat.