Motoryzacja

Przegląd osłony rynny spustowej - czego można się spodziewać po tej osłonie rynny

By 29 stycznia 2020 No Comments

Na rynku nie ma wielu producentów osłon rynnowych, ale konkurencja między nimi jest zacięta. Z tego powodu często zdarza się, że produkt zawiera szereg jednostronnych recenzji - niektórzy nadmiernie go chwalą, a inni całkowicie go potępiają. Dotyczy to również kontroli ochrony rynny Leaf Relief. Czytaj dalej, aby uzyskać obiektywną ocenę tego systemu ochrony rynny.

Zabezpieczenie rynny Leaf Relief należy do typu sita. Panele pokrywające rynny mają małe otwory, przez które może przepływać woda. Jednocześnie zapobiega przedostawaniu się liści, gałązek i innych osadów do kanału i zatykaniu go. Panele wykonane są z aluminium. Jego górna część kończy się prowadnicą, którą należy wsunąć pod gont podczas montażu. Dolna prowadnica jest przymocowana do krawędzi rynny za pomocą śrub.

Konstrukcja rynien Leaf Relief decyduje o wydajności systemu. Małe otwory zapobiegają wpadaniu wszystkich rodzajów liści i gałęzi do rynny. To zdecydowanie zaleta. Struktura skutecznie zapobiega również przedostawaniu się i zatkaniu kanału przez większe roztocza kurzu i pyłków. Niemniej igły sosny i osady, takie jak cząsteczki piasku, łatwo dostają się do rynny. Ponadto małe otwory są łatwiejsze do zatkania, dzięki czemu szybkość przepływu wody można stosunkowo łatwo zmniejszyć.

Powierzchnia paneli reliefowych jest gładka. W rezultacie liście mogą zsuwać się nawet przy najmniejszym wietrze. Jednak ekrany nie są przechylone. Oznacza to, że mokre liście mogą spaść na panele w deszczowe dni. Utrudnia im to samodzielne upadanie.

Te osłony rynnowe są wykonane z aluminium, które jest uważane za jeden z najlepszych materiałów do takich konstrukcji. Główną zaletą tego metalu jest to, że jest całkowicie wodoodporny. Nie rdzewieje po latach użytkowania. Aluminium jest również mocne, ale płyty reliefowe nie są bardzo grube. Oznacza to, że mogą wytrzymać ciśnienie śniegu, ale mogą się zgiąć.

Zabezpieczenie rynny Leaf Relief montowane jest za pomocą śrub. Dzięki temu konstrukcja jest względnie stabilna, pod warunkiem, że instalacja zostanie wykonana poprawnie. Aby to zrobić, może być konieczne skorzystanie z usług profesjonalisty, aby produkt był droższy.