Niektórzy nazywają to „małym Miami”, ale poza słońcem, piaskiem i surfowaniem to tak naprawdę nic takiego jak Miami. Z drugiej strony byłem tu poza sezonem.

Powiedziano mi, że w szczycie sezonu plaże w Salinas są tak zatłoczone ludźmi, że praktycznie każdy centymetr piasku jest pokryty ręcznikami, parasolami lub ciałami rozmazanymi olejem. Ulice są zatkane ruchomymi samochodami, które przyciągają jeszcze więcej fanów piasku, a Malecon jest od ściany do ściany, a sprzedawcy sprzedają wszystko, od lodów po przyłbice i kolczyki z zębami rekina po krewetki na patyku, gorące z grilla.

Jeśli jesteś najmniej agorafobiczny, poza sezonem od połowy maja do grudnia jest odpowiedni czas, aby wybrać się do Salinas, najpopularniejszego kurortu w Ekwadorze na wybrzeżu Pacyfiku.

Około 90 mil od Guayaquil, największego miasta Ekwadoru, Salinas od dawna jest miejscem wypoczynku dla Ekwadorów. Po drodze na plaży ciągną się błyszczące wieżowce. Modne restauracje rybne i modne kluby ożywają w nocy. (Nawet w wolnym sezonie nocne ulice pełne są młodych ludzi, którzy chcą widzieć i być widzianym.)

W przeciwieństwie do Miami, Salinas jest stosunkowo małym miastem. Plaża jest prawie idealnie podzielona na pół przez pomost, na którym znajdują się doki Salinas Yacht Club. Piaszczysta półksiężyca po północnej stronie, gdzie odbywa się wiele akcji, to plaża Salinas. Na południu znajduje się plaża Chipipe, spokojniejsza i bardziej rodzinna.

Zgodnie z oczekiwaniami, większość działań tutaj koncentruje się na sportach wodnych: dzikie połowy, obserwowanie wielorybów, budzenie na pokład, narty wodne, żeglarstwo, skoki spadochronowe, parasailing i surfing. Wiosną tego roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata Juniorów w surfingu Quiksilver ISA.

Pomimo wielu działań w Salinas, może to być jeden z najtańszych kurortów plażowych na świecie. Przyjemny prywatny pokój w uroczym hotelu butikowym, zaledwie jedną przecznicę od Malecon, można kupić za 30 USD / noc za osobę. Stek lub kolacja z owocami morza w jednej z tych modnych restauracji przyniesie ci tylko 5 USD lub 6 USD. Lub jedz ryby lub krewetki ugotowane według własnych upodobań w lokalnym Mercado – więcej niż możesz zjeść za około 2,50 USD.

A te mieszkania, o których wspomniałem? Znalazłem nowy na ósmym piętrze z widokiem od podłogi do sufitu tej pięknej półksiężyca. Trzy sypialnie, trzy łazienki i pokojówka kosztują tylko 130 000 USD.