To jest to, co & # 39; Alternatywna historia & # 39; Gatunek jest najważniejszy. Historia alternatywna patrzy na historię - dotyczy to każdego kraju na świecie - i zadaje pytanie: & # 39; Co jeśli? & # 39; Co jeśli brytyjskie Indie nie wystąpiły? Co by się stało, gdyby stolica Wielkiej Brytanii została zbudowana gdzie indziej - powiedzmy, gdzie jest dziś Newcastle-upon-Tyne? Czy zmieniłoby to bieg historii? Alternatywna historia może zadawać i odpowiadać na tak wiele pytań - i podążać za swoimi myślami na wszystkie możliwe sposoby!

Alternatywna historia
Historia alternatywna jest często nazywana alohistorią. Dla tych, którzy kochają alternatywną historię, często nazywa się ją Uchronia lub Uchronie, którą Francuzi nazywają historią alternatywną. jako równoległe światy; lub jako dziwne historie. Niezależnie od nazwy, pod jaką znana jest historia alternatywna, chodzi o przeszłe wydarzenia, których wyniki ostatecznie się zmieniają - i kolejne wydarzenia, które rozwijają się z innej perspektywy. Robert Sobel wykorzystał alternatywną historię jako główną historię w swojej książce „For Want of a Nail ... Gdyby Burgoyne wygrał w Saratodze”. Podobnie Peter G. Tsouras napisał „Gettysburg: historia alternatywna”.

Alternatywna historia została również nazwana & # 39; Przeciwne fakty & # 39; Nie jest to do końca prawdą: kontrfakty odnoszą się bardziej do akademickich badań historycznych niż do gatunku science fiction. Dobry wybór tego rodzaju książek można znaleźć w naszym dziale dotyczącym historii alternatywnej: Szczególnie polecam książkę profesora Davida Krasnera zatytułowaną „Unmaking the West: What-if?” Nie powiem ani słowa o tej książce - musisz ją przeczytać sam!

kaprys
Magia, nadprzyrodzone i Śródziemie: Historie takie jak & # 39; The Middle Kingdom & # 39; oraz seria „Władca pierścieni”. Fantazja jako gatunek unika zła i makabry - unika także nauki. Wyobraźnia to - cóż, czysta wyobraźnia! Z tego powstają marzenia. Książki Tolkiena doskonale wpisują się w temat fantasy. Jeśli dodasz równoległe królestwa, uzyskasz & # 39; 10 królestwo & # 39; To jest teraz dostępne na DVD - i warto zobaczyć! Dodaj magię, a otrzymasz Johna W. Campbella Jr. i historie, które napisał dla & # 39; Nieznany & # 39; Magazine. Jeśli dodasz los, masz & # 39; Burza mieczy & # 39; autor: George RR Martin: Książkę tę można znaleźć na stronie 5 sekcji Fantasy w zakładce Science Fiction na naszej stronie internetowej. Jest to dobra lektura i trzeci tom z sześciu części epickich powieści „Pieśń lodu i ognia”.

odtwórz
Gry naprawdę się sprawdziły od czasu pojawienia się multimediów i Internetu. W rzeczywistości oprogramowanie do gier musi być jednym z produktów, które są sprzedawane coraz więcej, nawet w czasach recesji. Uwierz mi, gdy zaczniesz grać poprawnie, uzależnisz się! To prawdopodobnie jedna z bezpieczniejszych zależności! Dziś Games Workshop Group plc jest jedną z najbardziej renomowanych firm gier wojennych notowanych na londyńskiej giełdzie. Sprzedaje oprogramowanie i gry wojenne na całym świecie ze swojej brytyjskiej bazy. Zupełnie inna firma, Game Designers & # 39; Od 1973 r. Do zamknięcia w 1996 r. Workshop zajmował się także sprzedażą gier fabularnych i wojennych.

Zdecydowana większość tego oprogramowania do gier opiera się na fikcji naukowej tego rodzaju lub innej - podróże w czasie, mity i legendy, magia - oraz na innych tendencjach, które dotyczą jednej lub drugiej mieszanki grup. W 1977 r. & # 39; Podróżnik i # 39; został stworzony przez Game Designers & # 39; Warsztat: Ta gra jest obecnie rozwijana przez Mongoose Publishing. W prawie wszystkich przypadkach gry oparte są na wyimaginowanych wydarzeniach w odległej przyszłości. Gracze opracowują zasady, których gracze muszą przestrzegać, przechodząc przez różne poziomy, kupując i sprzedając sprzęt i broń, aby przejść dalej do wyobrażonych obszarów gry. Jako gracz sam rozumiem magnetyzm, który całkowicie rzuca zaklęcie na graczy, ale chyba że jesteś grą & # 39; Wielbicielu, tak naprawdę nie zrozumiesz, jakie korzyści może przynieść ci gra losowana.

mediów
Jednym z najbardziej szanowanych filmów science fiction musi być „Kontakt”, w którym Jodie Foster jako Dr. Ellie Arroway w reżyserii Roberta Zemeckisa. Ten film wydany w 1997 roku pochodzi z książki & # 39; Kontakt & # 39; napisany przez Carla Sagana, który można znaleźć na naszej stronie internetowej, a także wiele innych jego książek: & # 39; Kosmos & # 39 ;; & # 39; Jasnoniebieska kropka: wizja ludzkiej przyszłości w kosmosie & # 39 ;; & # 39; Świat nawiedzony przez demony: nauka jako świeca w ciemności & # 39 ;; i & # 39; The Dragons of Eden: spekulacje na temat ewolucji ludzkiej inteligencji & # 39; - Wszystkie te i inne książki można znaleźć na naszej stronie internetowej pod hasłem Science Fiction.

W sekcji medialnej znajdziesz „Doctor Who: Biorąc Chelsea 426”. autor: David Llewellyn - plus Babylon 5, Batman, Blakes 7, inne winiety Doctor Who, Lensman, Czerwony Dwarf, Star Trek, Star Wars, The Crow, X-Files i Xena

fantastyka naukowa
Antologie znajdziesz pod parasolem Science Fiction; klasyczna fantastyka naukowa; Cyberpunk; Science fiction encyklopedie; Powieści graficzne; High-tech science fiction; Przygoda; Historia i krytyka; Science fiction seria; i opowiadania. W tej sekcji znajdziesz kilka zachwycających książek: Tutaj znajdziesz & # 39; Orbus & # 39; autor: Neal Asher. Ta książka przypomina & # 39; Gwiezdne Wojny & # 39; skrzyżowane z & # 39; Deep Space 9, choć historia, którą opowiada, jest całkowicie własna. Kolejna urocza książka to Tom's Midnight Garden. autor: Philippa Pearce - ogród, który nie powinien istnieć. Czy uważasz to za tak fascynujące jak ja? Jeśli tak, pokochasz tę lekturę - prawdziwą i klasyczną powieść science fiction, w której możesz zatracić się w rzeczywistości.