seo" data-max-rows="2">

Bycie weganinem w Tokio często sprawia, że ​​czujesz się odizolowany w najbardziej zaludnionym mieście na świecie. W zeszły weekend mój partner i ja okazaliśmy się bardzo szczęśliwą mniejszością, która spotkała znanego wegańskiego kucharza i autora książki kucharskiej „Świadomy kucharz”. Biegacze w dolinie.

Podczas gdy Japonia znana jest z pojawienia się diety wegetariańskiej, głównie wegetariańskiej, i „ Macrobi „Restauracje są tutaj wszechobecne, weganizm jest niezwykle rzadki w Japonii. W rezultacie nasza strona internetowa dla wegańskich szkół gotowania i przepisów wegańskich była wysoko na liście wyszukiwań internetowych przeprowadzonych przez szefa kuchni Tal przed jego ostatnią wizytą w Tokio.

Wiedzieliśmy, że Tal gotował na 21-dniowe wegańskie oczyszczanie Oprah Winfrey i zorganizował ślub Ellen DeGeneres i Portii De Rossi, ale nie ze względu na zamiłowanie do Japonii, które odziedziczył po swoim australijskim ojcu, który był w Japonii żył 3 lata. Tal powiedział, że japońskie jedzenie jest jego ulubionym, i zapytał o naszą rekomendację dla Shojin Ryoori (tradycyjne buddyjskie jedzenie w świątyni).

Aby nie zawieść Tal, skonsultowaliśmy się z przewodnikiem Michelin, który zaprowadził nas do 2-gwiazdkowej restauracji Atago-Daigo, w której cieszyliśmy się wyjątkowo eleganckim i doskonale przygotowanym bento. Najważniejsze cechy to sashimi z palmowego serca (buty do Awabi- Olbrzymi małże), tempura z sadzonkami ryżu dmuchanego, szyjki słodkich ziemniaków gotowane w białym sosie sojowym i Matsutake Grzyby w przezroczystym bulionie.

Zauważyłem, że chociaż Tal nie skończył wszystkiego, rzeczy, które zjadł, wydawały się cieszyć każdą komórką jego istoty, co idealnie pasowało do pseudonimu „Świadomy kucharz”. Tal powiedział, że nie jadł dużo podczas pracy, nie dlatego, że był tak skupiony na tworzeniu.

Podczas gdy chętnie spróbowalibyśmy kuchni Tal z pierwszej ręki, podarował on mojemu partnerowi kopię swojej atrakcyjnej książki kucharskiej (nr 3 Bestseller w New York Times, najwyższa ranga wszystkich książek kucharskich) z napisem „Kontynuuj rozpowszechnianie wegańskiego stylu życia w Japonii ”.

W prywatnym pokoju tatami z widokiem na cichy ogród Zen Tal prowadził nas przez swoją książkę, która zawiera nie tylko dziesiątki pysznych przepisów na bazie roślin (wraz z pięknymi zdjęciami, które sam zaprojektował Tal) i techniki, ale także hołd innym szefom kuchni i partnerom, z którymi pracował podczas swojej kariery kulinarnej.

Szef kuchni Tal, który ukończył tradycyjną akademię gotowania i prowadzi warsztaty wegetariańskie w Le Cordon Bleu, podzielił się również swoim poglądem na temat znaczenia solidnej podstawy francuskiej technologii gotowania, nawet dla wegańskich szefów kuchni.

Inne cenne porady Tal:

  • Przygotuj kremy do sosów, deserów i surowych serów z orzechami nerkowca (co ciekawe, krem ​​z nerkowców to pierwszy przepis w książce). Z książki zrobiłem już zapis przepisu z serem nerkowcowym Chada Sarno.
  • Mikser VitaMix - „najważniejsze narzędzie po dobrym nożu” (doradził także, jaki typ VitaMix kupić!).
  • Sekret gotowania mięsnego tempeh analogu (długi dusi).

Tal był podekscytowany faktem, że w Japonii jest więcej wegańskich lokali gastronomicznych niż kiedy pierwszy raz odwiedził go 15 lat temu. Chociaż ja i mój partner chcemy mieć dużo większy wybór, energia, kreatywność i pasja szefa kuchni Tal inspirują nasze wysiłki, aby uczynić wegańskie jedzenie tak powszechnym, jak stało się to w Ameryce Północnej.

Uwaga dla wegan, którzy są zainteresowani Atago-Daigo (Tokio): Należy poinformować restaurację 2 dni wcześniej, jeśli chcesz przygotować dania bez dashi katsuo (bonito) lub jaj kurzych lub jeśli wolisz zastąpić biały ryż Genmai.