Popularna jest nieruchomość wiejska. Myśl jednak z wyprzedzeniem i nie otwieraj się na; Szok kulturowy; Niepotrzebne zło, jeśli przeprowadzisz się na wieś. Każdy MOŻE zapobiec części szoku kulturowego, który może wystąpić podczas przeprowadzki na obszar wiejski!

Zanim przeprowadzisz się do wiejskiej posiadłości, poznaj tamtejszych ludzi i dowiedz się o kulturze regionu - istniejącej kulturze - NIE tej, do której jesteś przyzwyczajony, a nie tej, w którą chcesz ją przekształcić.

Nasza firma niedawno sprzedała jedną z najdoskonalszych nieruchomości mieszkalnych, jakie kiedykolwiek widziałem, po bardzo niskiej cenie! Dlaczego? Ponieważ nowy właściciel czuł się tak niechętnie w swoim nowym środowisku i tak bardzo wyobcował sąsiadów, że w końcu sprawili, że czuł się nieswojo. Więc nie chciał już tam mieszkać.

Jest niegrzecznym ekologiem i postanowił przenieść się z miasta do społeczności wiejskiej, w której wiele rodzin mieszka na tej samej ziemi od 400 lat. Był chłopcem miejskim z dyplomem leśnictwa, biologii i ekologii i nie miał dla ludzi sensu. Jego religia stosowana opierała się na oglądaniu filmów Walta Disneya; gdzie drzewa mówią, a ludzie są źli, a zwierzęta i rośliny są doskonałe.

Nie chciał, aby jego nowi sąsiedzi polowali na jelenie, uprawiali pola wcześnie rano, używali chemikaliów rolniczych lub nawozów do zbiorów. Lubił samoloty, które wcześnie rano rozpylały zabójcze robale. Nie podobał mu się także zapach kurczaków i gnojowicy, który rozprzestrzeniał się po polach. Mówił stale, głośno i agresywnie. Uczynił prawie wszystkich swoich sąsiadów wrogami. Teraz go nie ma i mam nadzieję, że nowy nabywca, również z miasta, nie powtórzy swoich społecznych błędów.

Większość ludzi, którzy tu mieszkają, są wspaniali i zdają sobie sprawę, że są w nowym miejscu i próbują stać się częścią naszych kulturowych, społecznych i ekonomicznych struktur i pracy. Większość naszych nowo przybyłych jest cudowna i mamy ich wielu, ponieważ populacja tutaj w południowej Delaware podwaja się co 6 lat!

Jest niewielki głośny tłum, tylko kilka osób, które tu przychodzą i go nienawidzą. Mimo to poszli tam, gdzie powinni przyjechać, aby lepiej żyć w okolicy. Cały czas to widzimy. Mieszkańcy nazywają je ekologicznymi uderzeniami, opiekunami drzew, pocałunkami owadów i znacznie gorszymi. Są to ludzie, którzy nauczyli się wszystkiego o naturze od Walta Disneya, Nature Channel, Discovery Channel i Sierra Magazine. I tak, często mają wyższe wykształcenie. Nie zdają sobie sprawy, że rzeczywistość różni się od ich filmów, odczytów, zajęć i marzeń. Zbyt wielu z nich ucieka z miasta, a następnie próbuje wyegzekwować swoją ignorancję i edukację przeciwko tym członkom społeczności, do której się przyłączyli. Próbują nękać innych i zmuszać ich do przestrzegania zasad, przepisów, koncepcji i filozofii, które pozostawili w mieście. Nie jest to dobry plan, jeśli chcesz miłego miejsca do życia. Wielu z tych ludzi uważa, że ​​wie więcej o naturze, drzewach, roślinach, zwierzętach, ziemi i wszystkim innym. jak ci, których rodziny mieszkają tutaj w harmonii z formami życia na Ziemi od dziesięcioleci, a nawet stuleci. Mam nadzieję, że mój mocny język wywarł na tobie wrażenie, że czytasz tutaj i uczysz się, a nie w rękach społeczności wiejskiej, jeśli nie zwracasz uwagi na to, co tu jest.

Wskazane jest, aby odwiedzić miejsce, w którym chcesz mieszkać kilka razy, zanim się tam przeprowadzisz. Dołącz do kościoła, wspieraj ochotniczą straż pożarną, kup benzynę na najbliższej stacji benzynowej, kup piwo lub wino w lokalnym sklepie monopolowym, zapoznaj się ze wszystkimi miejscami publicznymi i odwiedź centra kultury i grupy filantropijne w okolicy , Przede wszystkim rozmawiaj z ludźmi i powiedz im, że zastanawiasz się nad przeprowadzką, i poproś o radę. Odwiedź Lions Club, Sertoma, Elks, Rotary, Red Men itp. I spróbuj się uczyć, a nie uczyć. Słuchaj zamiast mówić. Zapytaj, nie mów tego.

Jeśli już, nowicjusz może niewiele nauczyć lokalnych mieszkańców. Jeśli musisz nauczyć czegoś miejscowych; Jeśli spróbujesz powiedzieć im, skąd pochodzisz, za co otrzymałeś zapłatę w przeszłości, pracę i obszar, z którego uciekłeś (jeśli znajdziesz kogoś, kogo to obchodzi), jesteś w błędzie Oczywiście i prawie nie rozbije się.

Oczywiście, jeśli jesteś jedną z osób, które porzuciły wszystkie miejskie rzeczy, to tak naprawdę nie uważasz ich za tak cenne. W przeciwnym razie powinieneś tam zostać. I możesz się założyć, że Twoi sąsiedzi pomyślą tylko, że jeśli przeprowadzisz się na wieś i zrozumiesz wszystko, a ja jestem o wiele mądrzejszy, ponieważ jestem nastawiony na miasto regionu. Przez pewien czas możesz być spokojny lub nawet uprzejmy, ale taka postawa wywoła jedynie wrogość wśród innych ludzi. Będą mówić o tobie krótko, a twoje złe nastawienie będzie poprzedzać cię, a później będzie prawie niemożliwe do skorygowania.

Dowiedz się, czego potrzebuje społeczność nowych lub potencjalnych członków takich jak Ty. Naprawdę się dowiedz, nie zgaduj ani nie akceptuj uprzedzeń na zdjęciu. Mieliśmy wiele osób, które przeprowadziły się tutaj, aby zostać ekspertami ds. Marketingu, ekspertami PR lub projektantami graficznymi. Żaden z kilkudziesięciu, które spotkałem w ciągu ostatnich 30 lat, wciąż nie istnieje

Interesy i żaden z nich nie jest tutaj, o ile wiem. Usługa, za którą chcieli pobierać dużo pieniędzy, nie była pożądana za wszelką cenę, nawet bezpłatnie.

Jeden z moich klientów około 25 lat temu przeniósł się z San Francisco do „małego (800 mieszkańców) dziewiczego, wiejskiego, malowniczego, malowniczego miasta - zaludnionego solą i ziemianami”. kiedy po raz pierwszy o nich mówiła. Para, o której mówię, miała ich syna Wallacha, w rzeczywistości mieli chirurga, który robił to, aby jego głos nie zmieniał się z wiekiem - wszystko po to, by mógł śpiewać w słynnym chórze.

Chcieli rozpocząć szkolenie miejscowych, aby zbudować „chór chłopięcy”. Byli źli, że lokalny okręg szkolny nie będzie wspierał chóru chłopięcego, co z pewnością byłoby zazdrością świata, gdyby mogli pokazać wszystkim, jak zrobić wszystko. Rok później rozmawiali o „paskudnym miasteczku pełnym głupich, drażliwych, nieświadomych facetów, chat, chatek, starych ciężarówek, grubych bezzębnych mężczyzn, czerwonych szyjek, plotkujących kobiet, niewykształconych Rubów i wsobnych hicksów, których ideą kultury było piwo. i hamburgery za jednym razem. ”. Franciszkanów już nie ma. Jej imię jest rzadkie, a jeśli tak, to nie ma dobrego nastroju ani dobrego nastroju.

Sprzedaję ziemię, lasy i domy. Uwielbiam ludzi, którzy już mieszkają w różnych obszarach, w których pracuję. Uwielbiam klientów, z którymi prowadzę interesy. Przez większość czasu nowicjusze dobrze pasują do istniejącej społeczności. Niektórzy, bardzo niewielu moich klientów, wprowadzają się i psują obszar dla siebie i przez chwilę dla tych, którzy już tu są. Jedynym powodem jest to, że przed zakupem nie dowiedzieli się o RZECZYWISTOŚCI życia na wsi w danej społeczności.

W rzeczywistości często nie można wynająć w określonym obszarze przed zakupem. Więc bardzo, bardzo sprytnie jest dobrze wyglądać przed wejściem do społeczności wiejskiej, jeśli tam nie dorastałeś. Nawet jeśli dorastałeś na wsi i od tego czasu nie byłeś w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, możesz się z tym nie zmieścić. Ale możesz nauczyć się zwyczajów, które porzuciłeś, jeśli naprawdę chcesz „wrócić do swoich korzeni”. A jeśli nigdy nie mieszkałeś w okolicy, możesz dowiedzieć się o etniczności i zwyczajach być dobrym sąsiadem.

Jeśli spróbujesz dopasować się do społeczności i przyczynić się do niej, w zależności od tego, co jest naprawdę potrzebne i pożądane w tej konkretnej społeczności, możesz cieszyć się jakimś niebem na ziemi w swoim nowym domu.

Pamiętam faceta, który przyszedł, kochał i był kochany dobrze. Był wojskowym ekspertem radiowym, który podróżował po świecie, zarabiał dużo pieniędzy i od dziesięcioleci mieszkał w Waszyngtonie i Północnej Wirginii. Uczestniczył w najlepszych, najszybszych i najdroższych wydarzeniach w regionie i po przejściu na emeryturę postanowił przenieść się do naszego wiejskiego obszaru wakacyjnego. Przeniósł się tutaj, u szczytu szaleństwa CB, kiedy prawie wszyscy mieszkańcy wsi mieli CB i chciał, aby działało lepiej lub wymagało prawidłowej instalacji w domu lub samochodzie. Zrobił wszystko za darmo dla każdego, kto poprosił. W końcu przeszedł na emeryturę. Za każdym razem, gdy go odwiedzałem, ładował mojego Wagoneera jajami, owocami i warzywami z farm, sadów i ogrodów tych, którym pomógł. Pomogłem mu nawiązać kontakty, które chciał nawiązać, i uzyskać pozwolenie na odejście od prywatnych „łowisk”. Był rybakiem odłowu i wypuszczania ryb i zawsze sprzątał wszystkie śmieci wokół dziury rybackiej, zanim jeszcze tam łowił.

Sąsiad trzymał ścinki trawy tego dżentelmena i powiedział mu, że dostanie dobrą klątwę, jeśli bezskutecznie kupi kosiarkę. Inny sąsiad nie użyłby niklu do zmiany hamulców swojego samochodu. Inny sąsiad naprawił swój dach bezpłatnie. Niektóre kobiety w sąsiedztwie przygotowywały dla niego dodatkową kolację dwa lub trzy razy w tygodniu i przyniosły je ze sobą. Był prawie codziennie zapraszany na kolację do okolicznej społeczności. I zapytano go o historie o jego podróżach po świecie i fantazyjnych przyjęciach, na których chodził. Był sprawny i właściwie bardzo zamożny, ponieważ żył po prostu, był dobrze opłacany i dobrze inwestowany w latach pracy.

Mógł sobie pozwolić na drogi dom, ale zamiast tego postanowił żyć po prostu dobrze i dobrze. Jego samochód się zepsuł, miał kiedyś około 8 lat, zatrzymał się, wysiadł i planował przejść kilka kilometrów, aby uzyskać pomoc. Powiedział mi, że trzy samochody zatrzymały się, aby go poprowadzić w ciągu kilku minut, a jeden z nich podłączył samochód do pickupa i zaciągnął go do innego przyjaciela, gdzie został naprawiony za darmo.

Później sprzedał samochód w bardzo rozsądnej cenie pewnej pani w sąsiedztwie, która naprawdę potrzebowała pomocy. Sprzedał jej ją za 1000 $ - o tym, co dałby mu dealer, a kilka tysięcy mniej niż jeden kosztowałoby ją. Zapłacił gotówką za kolejny samochód, który miał trzy lata. Mógłby sobie pozwolić na nowego Mercedesa, gdyby chciał. Powtarzał mi, jak wspaniali sąsiedzi. Dlaczego? Ponieważ był dobrym sąsiadem dla wszystkich innych!

Zmarł, nie wiemy dlaczego, a na jego pogrzebie były setki, więcej niż większość tubylców i żaden z nich nie był rodziną ... Pozostawił niezłą spuściznę dla nowego sprzętu dla lokalnej ochotniczej straży pożarnej i poprosił ludzi o kwiaty zamiast kwiatów posadzić drzewo. Używamy tego jako przykładu dla wspaniałego nowicjusza, a on ustanowił wysoki standard dla nas wszystkich jako sąsiadów!

Copyright © 2004 Jody Hudson www.JodyHudson.com www.RuralSpecialist.com [http://www.RuralSpecialist.com] i www.Kate-Jody.com
MrJodyHudson@earthlink.net