Już sama nazwa Patagonia budzi myśli o samotności, majestacie i niesamowitych górach. Patagonia rozciąga się na ponad czterystu tysiącach kilometrów kwadratowych i znajduje się w najbardziej wysuniętym na południe regionie Ameryki Południowej, który obejmuje znaczną część Chile i Argentyny. Oferuje niezwykle zróżnicowany teren, który zaczyna się na południe od rzeki Kolorado, a kończy na poziomie ogniowym Feuerland. Jest domem dla wielu wspaniałych terenów narciarskich, które przyciągają miłośników sportów zimowych z całego świata. Oto kilka ulubionych, które możesz dodać do swojej osobistej listy wiader.

Cerro Bayo, Argentyna

Ośrodek narciarski Cerro Bayo znajduje się niecałe 10 km od miasteczka Villa La Angostura i oferuje niesamowity widok. Jest odpowiedni dla narciarzy na wszystkich poziomach trudności. Znajdziesz tutaj 24 świetne trasy i 9 wyciągów - wystarczająco, abyś był zajęty przez co najmniej dzień lub dwa!

Cerro Catedral, Argentyna

Hotel znajduje się zaledwie 19 km od miasta San Carlos de Bariloche i jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Ameryce Południowej z 100 km tras zjazdowych i 600 hektarami terenu narciarskiego. Międzynarodowe zawody odbywają się w Cerro Cathedral, a sezon zaczyna się wcześnie dzięki systemowi naśnieżania.

Chapelco, Argentyna

Chapelco znajduje się zaledwie 18 km od pięknego miasta San Martin de lo Andes i jest znane na całym świecie jako bezpieczny i niezawodny ośrodek narciarski. Oferuje piękne panoramy i doskonały śnieg.

La Hoya, Argentyna

Proszek zaczyna latać wcześnie w La Hoya - na wysokości 1350 metrów nad poziomem morza, sezon sportów zimowych zaczyna się zwykle w czerwcu. Teren narciarski La Hoya oferuje narciarstwo alpejskie i nordyckie, a także jazdę na nartach Randonee i różnorodne możliwości zjazdowe na głębokim śniegu. Oferuje również skutery śnieżne i inne ciekawe atrakcje.

Jazda na nartach poza Patagonią

Dalsze obszary narciarskie w Argentynie i Chile:

Las Lenas, Argentyna

Las Lenas jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Argentynie i znajduje się w prowincji Mendoza. Znany z możliwości jazdy na nartach w puchu, alpejskim i biegowym, jest także doskonałym miejscem do jazdy na nartach ekstremalnych, chociaż istnieją trasy odpowiednie dla wszystkich narciarzy.

Chillan, Chile

Ośrodek narciarski Chillan znajduje się 120 km od Concepcion i oferuje najdłuższy bieg w Ameryce Południowej, gorące źródła i wiele innych atrakcji. Heliskiing to tylko jedna z wielu przygód, które tu znajdziesz.

El Colorado, Chile

Ośrodek narciarski El Colorado znajduje się zaledwie 30 km od pięknego miasta Santiago i jest połączony z pobliskim ośrodkiem narciarskim Valle Nevado. Dostępne są specjalne bilety na dostęp do wielu ośrodków.

El Portillo, Chile

El Portillo to najstarszy i najbardziej prestiżowy ośrodek narciarski w Patagonii i jest popularny od lat 30. XX wieku. Zaledwie 40 km od podnóża góry Aconcagua, najwyższego szczytu Ameryki Południowej, oferuje wyjątkowy śnieg, muzeum i wiele innych atrakcji.

Valle Nevado, Chile

Dolina Nevado jest połączona z El Colorado i La Parva i ma 34 trasy. Jest to najnowocześniejszy teren narciarski w Patagonii. Dzięki nowej gondoli i kilku innym ulepszeniom jest to międzynarodowy faworyt na wielką skalę.

Patagonia oferuje letnie możliwości jazdy na nartach w południowej zimie i niesamowite wrażenia, których nigdy nie zapomnisz. Przy tak wielu świetnych kurortach do wyboru, możesz planować coroczne wycieczki do kraju, w którym proszek jest idealny.