Jeśli nie chcesz samodzielnie przeprowadzać projektu przeprowadzkowego lub przedłużenia umowy najmu komercyjnego, możesz skontaktować się z agentem nieruchomości komercyjnych. Musisz tylko wybrać odpowiedniego specjalistę dla swoich potrzeb. Poniżej znajduje się 6 punktów, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu oceny. Czytaj dalej.

współczucie

Przeniesienie lub przedłużenie umowy najmu jest podobne do projektu budowlanego. Różnica polega na tym, że zajmuje to trochę dłużej niż oczekiwano. Warto więc pracować z kimś, kogo lubisz. W ten sposób będziesz się dobrze bawić podczas podróży, a proces negocjacji również przebiegnie pomyślnie.

zaufanie

Upewnij się, że możesz zaufać profesjonalnemu agentowi, którego chcesz zatrudnić. Trudno jest ustalić, komu zaufać, ale może się to zdarzyć podczas wywiadu. Jeśli podczas rozmowy zadasz kilka istotnych pytań, uzyskasz całkiem niezły pomysł, czy są one godne zaufania, czy nie.

Konflikt interesów

Co dzieje się w przypadku konfliktu? W rzeczywistości konflikt może wystąpić, jeśli skontaktujesz się z agentem, który jest już reprezentatywny dla wielu właścicieli w tym samym regionie. Teraz, pomimo tego, że dali słowo właścicielom, pośrednik chce ci służyć, że znajdą sposób, aby zarobić im najwyższą możliwą cenę wynajmu. Możesz uzyskać jasny obraz wagi konfliktu i jego znaczenia dla Ciebie.

doświadczenie

Doświadczenie brokera ma ogromne znaczenie przy wyborze najlepszego profesjonalisty. Najlepiej jest współpracować z agentem nieruchomości komercyjnych, który ma ponad 10-letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Ich siwe włosy mogą świadczyć o tym, że zajmują się tym biznesem od lat. Możesz zapytać o ich doświadczenia podczas wywiadu.

wiek

Wiek profesjonalisty nie powinien być wykorzystywany jako dowód jego doświadczenia w tej dziedzinie. Pytanie za milion dolarów brzmi, jak długo byli aktywnie zaangażowani w biznes. Należy pamiętać, że nieruchomości komercyjne znajdują się na liście firm, które pracują w niepełnym wymiarze godzin. Wybierz profesjonalistę, który pracuje w pełnym wymiarze godzin jako agent. Liczy się doświadczenie, a nie wiek agenta. W końcu wiek to tylko liczba.

specjalizacja

Agenci zazwyczaj specjalizują się na dwa sposoby. Możesz to zrobić według branży lub lokalizacji. Specjalizacja lokalizacyjna staje się coraz ważniejsza. Agent ze specjalizacją lokalizacji ma całkiem niezły pomysł na to, co dzieje się na rynku. Znają najlepsze oferty i najlepszych właścicieli nieruchomości. Poza tym ich styl negocjacji jest imponujący.

Krótko mówiąc, jeśli rozważałeś skorzystanie z najlepszego pośrednika w handlu nieruchomościami, zalecamy rozważenie tych czynników. Pomoże to wybrać najlepszego usługodawcę.