Ludzie rzadko rezygnują z prób udaremnienia natury. Zamiast tego opracowują nowe struktury i próbują uczyć się na porażkach.

Do takiego wniosku doszedłem z osobistej obserwacji i doświadczeń po wypróbowaniu niezliczonych sposobów ochrony sprzętu morskiego i noszenia tych ochronnych osłon w czasie zimy w Michigan, śledzenia ich blisko i daleko oraz reagowania na nagłe burze podczas cumowania w doku mieć. Patrzyłem również na pracę innych, którzy mieli te same zadania i mieli podobne sukcesy i porażki. Powrót do chaty na wiosnę jest prawdziwą rozrywką, ponieważ wszystkie osłony łodzi wciąż wyrzucają elementy, ich bieguny są nienaruszone i ustawione! Przeciwnie jest frustracja: nadejście wiosny, gdy bloki lodu pokryte kopcami śniegu wypełniły wgłębienia utworzone ze złożonego płótna ułożonego nad przednią szybą, siedzeniami, dziobowymi i rufowymi studniami przez złamane słupy wsporcze, które wystają przez pęknięcia w materiale!

Wydaje się, że rzadko jest czas na rozważenie dalszego rozwoju projektu podczas przygotowań zimowych, jak burze listopadowe. Wydaje się jednak, że jest wystarczająco dużo czasu, aby rozważyć wprowadzenie zmian w zimowym magazynie w przyszłym roku, czekając, aż lód stopi się na tyle, aby zdjąć pokrywę - prawdopodobnie tydzień lub miesiąc przerwy.

Tak więc nauczyłem się zarządzać małymi łodziami przez ponad pięćdziesiąt lat:

o Każdy biegun z teleskopową funkcją teleskopów pod dużym obciążeniem śniegiem

o Słupy wykonane z krótkich plastikowych rur połączonych z krótkimi wewnętrznymi elementami łączącymi (i zamontowane na podstawie na dużej tarczy z ładnie zaokrągloną nasadką u góry) nie są w stanie wytrzymać obciążenia opon spowodowanego dużym obciążeniem śniegiem. Pod pokrywą znajdują się pęknięte rurki i spiczaste złącza wystające przez poszarpaną pokrywę. Nawiasem mówiąc, pęknięcie pozwoliło wodzie przedostać się do wnętrza, dzięki czemu pokrywa jest obłożona lodem z obu stron!

o Jeśli zbudujesz konstrukcję krokwi ze zintegrowanym słupem kalenicowym na łodzi pontonowej, aby utworzyć i utrzymać specjalną zimową plandekę, ale użyjesz rur PVC o niewystarczającej średnicy (lub harmonogramie lub obu), znajdziesz splątaną rzeźbę w śniegu i lodzie, która po odwilży wczesną wiosną. Rzeźba może zawierać podzielone złącza, losowo wentylowaną osłonę z wystającymi włóczniami z PCV lub duże bloki śniegu, które łączą się ze sobą.

Pomiędzy latami opublikowano wyżej opisane wyniki (czasem kilka w tym samym roku, w którym posiadam kilka łodzi), korzystałem z usług firm zajmujących się zmniejszaniem produkcji. Nie wystąpiły błędy w tych zastosowaniach ochronnych z folią kurczliwą ... Dwa razy cztery wsporniki, ciężki sznurek i zadziory oraz mocna, dopasowana do kształtu folia z tworzywa sztucznego odepchnęły elementy. Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zapewnienie Spring Joy. Nadal jednak eksperymentuję z alternatywnymi metodami, które, mam nadzieję, będą z roku na rok nadawać się do ponownego użycia, skutecznie i po znacznie niższych kosztach niż proces pakowania w folię termokurczliwą.