seo" data-max-rows="2">

Trend

Starsi ludzie w naszym społeczeństwie, w którym żyjemy, mieli dobre nastawienie od najmłodszych lat. Na początku wielu z tych ludzi musiało przestrzegać poważnych postaw dyscyplinarnych, aby zachować wyprostowane plecy. Chociaż kolejne pokolenie słyszało o tych historiach, ale bez poważnych wspomnień o lepszej postawie, obecnie cierpi z powodu poważnych konsekwencji złej postawy. Ich dzieci prowadzą także siedzący tryb życia, godzinami siedzą przed systemami gier wideo i otrzymują bardzo niewiele instrukcji dotyczących prawidłowej postawy. Z każdym kolejnym pokoleniem pogarsza się postawa.

Problem ze słabą postawą

Fizjoterapia ruchowa pomaga poprawić postawę ludzi, czy to pracownik biurowy, który siedzi na krześle przez cały dzień, czy osoba, która lubi spać. Problem ze złą postawą polega na tym, że im młodszy start i im dłużej będziemy kontynuować, tym trudniej to naprawić. A nasze ciało jest trenowane, aby przyjmować tę nową pozycję jak zwykle.

Istnieją zmiany w długości i sile mięśni, które wyposażają nasze ciało w nierównowagę mięśni i odczuwają ból dopiero na początku tych zmian. A wraz ze starzeniem kręgosłup zaczyna sztywnieć, co jest naturalne, a ze skłonnością do złej postawy sztywny kręgosłup o zaokrąglonej pozycji pozostaje w późniejszym życiu.

Co widzimy w klinice

Istnieją pewne typowe problemy z postawą, które wymagają leczenia, takie jak skolioza (skrzywienie boczne pleców) i kifoza (nadmierne zaokrąglenie kręgosłupa). Jednak zła postawa ma także dalekosiężne skutki, których nie widać.

Zła postawa może powodować zaburzenia mięśni prowadzące do zwiększonego stresu w niektórych obszarach kręgosłupa. Mogą one prowadzić do podrażnienia nerwów, uszkodzenia tkanek miękkich, takich jak ścięgna i zwyrodnienie stawów, co może prowadzić do zapalenia ścięgien, ucisku nerwów i bólu. Chociaż nie odczuwasz bólu pleców lub szyi, możesz odczuwać ból łydki lub łokcia.

Jest nadzieja

Istnieją duże szanse na poprawę postawy, patrząc na źródło problemu. Dlatego może to być nieprawidłowe ustawienie stacji roboczej lub nadmierne wykorzystanie niektórych mięśni, co może prowadzić do nierównowagi mięśni i wynikającego z tego bólu.

Możesz także rozpocząć indywidualny program rozciągania i wzmacniania rdzenia, który może być obszerny lub po prostu zależy od potrzeb i pragnień osoby w celu wyeliminowania nierównowagi ciała.

Środek zapobiegawczy : Aby utrzymać dobrą postawę, ważne jest, aby zachować nawyk korygowania naszej postawy, aby łatwiej było ją utrzymać w późniejszym życiu.